search-icon
Spis treści

Jak urządzić biuro w domu? Nasza propozycja

Jak urządzić biuro w domu? Jak wiadomo nastały czasy, w których niektórzy pracują zdalnie, więc ważne jest, aby mieć jak najlepsze warunki do pracy. Czy urządzenie biura w domu jest możliwe? Oczywiście, że tak, trzeba tylko skorzystać z paru wskazówek, które umożliwią stworzenie idealnego miejsca do pracy.

  • Ważne jest oświetlenie podczas urządzania biura w domu ze względu na to, że dobrze dobrane oświetlenie nie będzie wpływało źle na nasz wzrok.
  • Jako oświetlenie biura możemy wykorzystać różnego rodzaju oświetlenia, na przykład panele LED, lampki na biurko czy nawet inne wiszące lampy.
  • Musimy również dobrze rozmieścić meble tak, abyśmy nie czuli się przytłoczenie.
  • Warto również zainwestować w dobre krzesło, które nie wpłynie źle na nasz kręgosłup. Bierzmy pod uwagę, że jednak trochę przesiedzimy w naszym domowym biurze.
  • Podczas urządzania biura w domu ważne jest również kolor ścian, musi być taki, który nas bardziej pobudzi, dlatego lepiej odejść od jakiś ciemnych kolorów.
Panel LED NELIO 60X60 CM 40W 4400LM - BIAŁA NEUTRALNA

Kwadratowy ultrapłaski premium Led panel NELIO emituje światło barwy neutralnej o maksymalnej mocy 4400 lumenów. Atest PZH. Gwarancja 5 lat.

Panel LED NELIO 60X60 CM 40W 4400LM - BIAŁA NEUTRALNA

182.50 zł

Zobacz produkt

Domowe biuro – Najlepsze miejsce do pracy w Twoim domu

Domowe biuro na pozór można stworzyć w łatwy sposób, wystarczy biurko, laptop i krzesło, ale czy to tak naprawdę wystarczy? Nie, musimy liczyć się z tym, że będziemy spędzać tam parę godzin dziennie. Czas pandemii zmienił ogólnie panujące tendencje na rynku pracy. Osoby wykonujące pracę przy komputerze często przeszły z pracy stacjonarnej na pracę zdalną. Praca z domu na stałe weszła więc do naszego życia. Wszystkie osoby wykonujące wszelki prace biurowe, projektanci, informatycy i inne osoby, których narzędziem pracy jest komputer oraz internet coraz częściej pracują z domu. Jak stworzyć biuro w domu, aby było ono funkcjonalne i wygodne, a jednocześnie w jak najmniejszym stopniu dezorganizowało życie reszty domowników? Jak urządzić nowoczesne biuro, które da nam możliwość efektywnej i bezpiecznej pracy w domu? Postaramy się dziś odpowiedzieć na te i podobne pytania w naszym krótkim wpisie. Stworzenie miejsca pracy biurowej w domu nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Domowe biuro, jego kształt i forma zależą od wielu czynników. Wpływ na to, jak będzie wyglądać nasze biuro w domu ma przede wszystkim metraż naszego mieszkania i możliwość wygospodarowania w nim kącika biurowego. Najlepsza sytuacje jest wówczas, gdy na biuro możemy przeznaczyć osobne pomieszczenie, w którym zorganizujemy sobie naszą pracę. Nie zawsze jednak mamy taką możliwość. Wówczas jesteśmy zmuszeni na wygospodarowanie miejsce na kącik biurowy w jednym z posiadanych pomieszczeń, na przykład w salonie.

biuro w domu

Biuro w domu – aranżacja i inspiracje

Sposób aranżacji naszego biura w domu jest zależny od naszych potrzeb, oczekiwań i wystroju pozostałej części domu. Ponieważ najważniejszym meblem w każdym biurze jest biurko, istotne jest, jakie biurko możemy ustawić w naszym domowym biurze. W zależności od możliwości jego ustawienia możemy wykorzystać biurka tradycyjne lub biurka narożne. Jak ustawić biurka w biurze możemy przeczytać w innym wpisie na naszej stronie. Istotne jest, aby biurko posiadało jak największy możliwy dostęp światła dziennego, słonecznego. Musimy pamiętać, aby zapewnić także odpowiednie światło sztuczne w miejscu naszej pracy. Różnego rodzaju lampy do biura stworzą nam komfortowe i bezpieczne warunki do pracy po zmroku lub nawet w nocy. Doskonałe do zapewnienia dobrych ogólnych warunków oświetlenia są na przykład panele LED. Te lampy doskonale rozpraszając światło, w perfekcyjnym stopniu oświetlają całą naszą przestrzeń biurową.

Panel LED 30x30

Panel LED 30×30 24W Easy Fix to funkcjonalna oprawa świetlna z kompletem akcesoriów montażowych. Nowoczesny panel Led sufitowy natynkowy i panel Led podtynkowy.

145.76 zł

Zobacz produkt

Wyposażając nasze biuro w funkcjonalne biurko oraz bezpieczne oświetlenie, kolejnym etapem jest przygotowanie sobie dobrego fotela. Ponieważ będziemy w nim spędzać kilka godzin dziennie, ważne, aby był to fotel wygodny, ergonomiczny z wszechstronnym zakresem regulacji. W aranżacji naszego domowego biura nie może zabraknąć różnego rodzaju szafek, regałów, pólek, w których będziemy trzymać wszystkie niezbędne nam do pracy materiały i artykuły biurowe. Różnego rodzaju organizery ułatwią nam pracę i oszczędzą czas w przyszłości. Nie będziemy musieli wstawać i szukać potrzebnej nam rzeczy zlokalizowanej w dużej odległości od naszego biurka. Wszystko będziemy mieli na miejscu, pod ręką. Rodzaj mebli w biurze, ich kolorystyka, styl zależą już tylko od naszych indywidualnych preferencji. Dostosowanie ich do pozostałej części naszego mieszkania sprawi, że biuro będzie spójne z aranżacją reszty wyposażenia domu.

 

biuro w mieszkaniu

Sprawdź nasze inne artykuły o biurach i ich wyposażeniu

Nowoczesne biuro w domu

Nowoczesne biuro w domu to biuro przede wszystkim funkcjonalne. Wyposażone w nowoczesne rozwiązania służące nam w celu wygodnej i bezpiecznej pracy. W nowoczesnym biurze, przy wykorzystaniu całej dostępnej współczesnej technologii możemy stworzyć sobie miejsce do pracy, które pobudzi naszą kreatywność, nie zmęczy nas podczas codziennego wykonywania swoich obowiązków, a jednocześnie da nam dużo radości samym swoim widokiem. Atrakcyjne meble biurowe, nowoczesny sprzęt komputerowy i peryferia oraz drobne elementy dekoracyjne sprawią, że podczas pracy będziemy się czuli naprawdę “jak w domu”. Nasza praca stanie się przyjemnością i nie będziemy myśleli tylko o tym, żeby ją jak najszybciej skończyć. W nowoczesnym biurze za zbudowanie odpowiedniego nastroju i klimatu odpowiada w dużej mierze oświetlenie. Stały rozwój technologii LED sprawia, że obecnie mamy bardzo szerokie pole do popisu w tej dziedzinie. Ciekawe lampy sufitowe do biura zapewniają atrakcyjne i wygodne oświetlenie ogólne kącika biurowego, lampy biurkowe stworzą perfekcyjne i bezpieczne oświetlenie bezpośrednie stanowiska pracy, a różnego rodzaju dodatkowe oświetlenie w postaci kinkietów, taśm LED itp. urozmaici nasze biuro i nada mu indywidualnego charakteru dopasowanego do naszej osoby. Przy doborze oświetlenia do biura należy pamiętać, że powinny to być lampy emitujące światło o barwie dziennej, najbardziej wskazanej do wszystkich zadań wzrokowych. Światło dzienne zbliżone do zimnego (od 4000K w górę) sprzyja koncentracji, lepszemu nastawieniu i pobudza do działania.

aranżacja biura w domu

Pokój biurowy w domu i aranżacja

Aranżacja biura w domu powinna kierować się nieco innymi wytycznymi niż projektowanie biura w lokalizacji zewnętrznej. W domu bowiem oprócz tego, że biuro służyć będzie nam podczas codziennej pracy, jest jednak miejscem we wnętrzu mieszkalnym. Musi więc łączyć ze sobą funkcjonalność biura z przytulną przestrzenią mieszkalną, w której oprócz nas przebywać będą inni domownicy. Aranżacja gabinetu powinna sprzyjać kreatywności, koncentracji i możliwości skupienia się. Nasza praca w domowym biurze nie może kolidować z czynnościami wykonywanymi przez innych domowników w trakcie naszej pracy. Biuro w domu powinno być jak najbardziej wyizolowane z życia domowego, tak byśmy nie wchodzili sobie w drogę z resztą naszej rodziny. Trudno bowiem będzie skupić się na pracy, gdy tuż obok nas nasz pociecha będzie grała na konsoli lub inny z domowników będzie oglądał telewizję. Także praca na klawiaturze może rozpraszać nasze dziecko siedzące obok nas nad lekcjami. Pamiętając o tym wszystkim, jesteśmy w stanie stworzyć i zaaranżować pokój biurowy tak, żeby dawał nam możliwość komfortowej i efektywnej pracy, a jednocześnie nie przeszkadzał pozostałej części naszej rodziny w ich czynnościach.

aranżacja biura

Mały gabinet w domu

Planując urządzenie biura w domu, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Istotne jest przede wszystkim miejsce, w którym możemy urządzić nasze biuro. Rodzaj pracy, jaką będziemy w nim wykonywać, także ma wpływ na ostateczny kształt naszego domowego biura. Niezwykle istotny przy tworzeniu biura w domu jest sposób i styl życia wszystkich domowników. Musimy go zawsze uwzględniać, planując lokalizację naszego kącika biurowego. Sposób i rodzaj aranżacji pozostałej części domu oraz nasze indywidualne preferencje także będą miały znaczenie przy wyborze, chociażby mebli do naszego biura.

lampaki na biurko
LAMPKA BIURKOWA GALA 6W LED CZARNAZobacz produkt
LAMPKA BIURKOWA GALA 6W LED BIAŁAZobacz produkt
LAMPKA BIURKOWA LILLY PINK 4W LEDLAMPKA BIURKOWA LILLY PINK 4W LEDZobacz produkt
LAMPKA BIURKOWA V-TAC 12,5W 3W1 INDUKCJA ZMIANA BARWY CZARNA VT-7405 2700K-6400K 630LMLAMPKA BIURKOWA V-TAC 12,5W 3W1 INDUKCJA ZMIANA BARWY CZARNA Zobacz produkt

Biorąc pod uwagę, że w rzeczywistości na miejsce biurowe nie potrzebujemy dużej przestrzeni, wystarczy nam mały kącik w najspokojniejszym pomieszczeniu, aby stworzyć nam nasze małe domowe biuro. Oczywiście osobny pokój biurowy zawsze będzie korzystniejszym rozwiązaniem. Jednak nie zawsze jest to możliwe do realizacji. Wpisując kącik biurowy w przestrzeń jakiegoś pomieszczenia, zawsze możemy go wydzielić od reszty przestrzeni w jakiś wymyślny sposób. Czy będzie to “ściana” z roślin, czy osłonięcie zabudową meblową, czy choćby wydzielenie przestrzeni biurowej za pomocą światła, zależy już tylko od nas, naszej kreatywności i pomysłu na biuro w domu.

Sprawdź jak urządzić pozostałe pomieszczenia w Twoim domu

nowoczesne biuro w mieszkaniu

Pomysł na gabinet w domu

Będąc zmuszonym do stworzenia biura w domu lub aranżując je w sposób świadomy i przemyślany możemy stworzyć miejsce, w którym komfortowo będziemy mogli oddać się pracy. Odpowiednio przygotowane biuro w domu to miejsce pracy kreatywnej, spokojnej i wygodnej. Biuro w domu to duża oszczędność czasu i pieniędzy, których nie stracimy na dojazdy do miejsca pracy stacjonarnej. Rozpoczynając pracę w biurze w domu, nie musimy także przygotowywać się do wyjścia z domu. Jeśli jesteśmy zorganizowani i zdyscyplinowani, biuro w domu może być dla nas idealnym rozwiązaniem. Wygoda pracy z domu, łatwość i szybkość przejścia z trybu “domowego” na “biurowy”, przyjazne i znane nam otoczenie, są nie do przecenienia w pracy zdalnej. Tworząc biuro w domu, możemy mieć wiele pomysłów na jego wygląd i styl. Tylko od naszej wyobraźni i kreatywności zależeć będzie ostateczny wygląd naszego gabinetu. Poszukując inspiracji w internecie, możemy spotkać wiele nieszablonowych pomysłów, które z powodzeniem wykorzystamy w naszej indywidualnej sytuacji. Przemyślane i ciekawie zaaranżowane biuro w domu może być naszą chlubą i dawać nam dużo zadowolenie z jego użytkowania.

nowoczesne biuro w domu

Artykuł napisany przez Rafał Brzeziński, 31 sierpnia 2021