search-icon
Spis treści

Co powiesić na ścianie w salonie? Ciekawe dekoracje

Czy nie wiesz, jak ozdobić dużą ścianę w swoim salonie? Nie jesteś jedynym, który czuje się w ten sposób. Widzimy, że jest to jeden z najbardziej rozpowszechnionych problemów projektowych, które słyszymy od właścicieli domów. W tym artykule dowiesz się, jakie masz opcje dekorowania ściany w salonie. Z pewnością znajdziesz dzięki niemu rozwiązanie dla siebie.

  • Domyślasz się, dlaczego puste ściany w salonie są mało ciekawe?
  • Pokażemy CI, jakie są możliwości dekoracji ścian w salonie.
  • Dowiesz się, co możesz zawiesić w swoim wnętrzu.
  • Możliwości jest wiele, sprawdź, jakie są opcje i znajdź coś dla siebie.
  • Nie tylko obrazy i zdjęcia są idealnym rozwiązaniem na dekorację salonu.
Nowoczesne oświetlenie salonu

Nowoczesne oświetlenie salonu

Jak urządzić ścianę w salonie i dlaczego o to zadbać?

Nikt nie chce spędzać czasu, wpatrując się w pustą ścianę, dlatego sztuka ścienna jest tak ważną częścią procesu dekorowania. Reszta jest prosta po rozpoczęciu burzy mózgów (chyba że jest zbyt wiele świetnych pomysłów do wyboru). Wybór sposobu dekorowania ścian salonu może być trudniejszy do podjęcia decyzji co na ścianę przedpokoju. Warto jednak poświęcić trochę czasu i zaangażowania, aby stworzyć wspaniały salon. Mamy wiele pomysłów na sztukę ścienną, aby pobudzić Twoją wyobraźnię, od ścian galerii po elementy DIY, takie jak oprawianie osobistych akcesoriów i zdjęć na dużą skalę. A jakie jest lepsze miejsce na inspirację niż na ścianach domu zaprojektowanego przez projektanta wnętrz? Czytaj dalej, aby zobaczyć, które pomysły na galerię i dekorację ścian salonu chcesz wypróbować we własnym domu.

Wpatrywanie się w pustą ścianę i próba podjęcia decyzji, czy powiesić dzieło sztuki, czy wypróbować inne pomysły na dekorację ścian, takie jak fajne lustro lub gobelin, mogą być przerażające. W końcu chcesz mieć pewność, że wszystko, czego użyjesz do zastąpienia pustej ściany, nie tylko wygląda doskonale, ale także wtapia się w resztę domu i odzwierciedla Twój osobisty styl.

LAMPA WISZĄCA BASKET WHITE 3XE27

260.67 zł

Zobacz produkt
LAMPKA NOCNA BASKET WHITE 1XE27

150.21 zł

Zobacz produkt
LAMPA WISZĄCA BASKET WHITE 1XE27

86.25 zł

Zobacz produkt
KINKIET ŚCIENNY LOFT BASKET WHITE 1XE27

94.00 zł

Zobacz produkt

Jeśli ściany Twojego salonu wyglądają trochę pusto i chcesz wypełnić je unikalnymi dziełami sztuki i innym wystrojem, teraz jest czas, aby zacząć upiększać swój obszar unikalnymi pomysłami na dekorację ścian w salonie. Zainspiruj się przedmiotami wokół siebie i odważnie zaprezentuj przedmioty osobiste, ostrożnie kładąc je na pustej ścianie salonu. Deskorolki stanowią zabawną dekorację ścienną, która służy również praktycznemu zastosowaniu. Jeśli Twój sprzęt sportowy nie jest tak stylowy, zastąp go ogromną grafiką lub lustrem. Wybierz coś bardziej aktywnego niż standardowy obraz lub druk. Zamiast umieszczać telewizor nad kominkiem, wypełnij pusty obszar czymś bardziej artystycznym i wciągającym.

Jak urządzić ścianę w salonie

Jak urządzić ścianę w salonie?

Sprawdź, co można powiesić na ścianę w salonie.

Szukasz nowych sposobów na dekorację ścian? Masz wiele możliwości uatrakcyjnienia swojego salonu i wiele przedmiotów możesz zawiesić na jego ścianach. Puste ściany są pełne potencjału, a kilka ulepszeń może przekształcić Twój dom. Niezależnie od tego, czy jesteś kolekcjonerem sztuki, entuzjastą przyrody, czy miłośnikiem książek, możesz spersonalizować swoje ściany, aby otoczyć się rzeczami, które kochasz. Odkryj pomysły na dekorację ścian dla swojego domu, które z pewnością dodają stylu.

Sprawdź nasze pozostałe artykuły o aranżacji domowych wnętrz

Wybierz dzieło sztuki na dużą skalę.

W małym pokoju duże dzieło sztuki lub obraz przyciągnie uwagę i stworzy ton. W minimalistycznym otoczeniu spróbuj czarno-białego zdjęcia lub wstrzyknij kolor żywym abstrakcyjnym obrazem. Powieś obraz na pustej ścianie w salonie, aby dodać oszałamiający element wizualny do przestrzeni: im większa grafika, tym potężniejsze oświadczenie.

Stwórz własną ścianę galerii.

Stwórz uporządkowaną galerię, wieszając oprawioną sztukę w idealnym wyrównaniu, jeśli nie czujesz się komfortowo z klastrem dzieł sztuki na jednej ścianie, ale cieszysz się ideą wieszania wielu dzieł. Podejmuj precyzyjne pomiary, aby upewnić się, że każda ramka ma taką samą ilość miejsca. Niezależnie od tego, czy pracujesz z niewielką, czy ogromną ilością sztuki, będzie to świetny sposób na wypełnienie pustej przestrzeni. Ściana galerii zapewnia indywidualność i kolor jak nic innego. Wybierz proste, koordynujące ramki lub dodaj wiele skomplikowanych alternatyw, aby urozmaicić wszystko! Przedłuż ścianę galerii aż do sufitu, aby dać wrażenie większego pokoju.

LAMPA WISZĄCA COPPER 25W LED

292.64 zł

Zobacz produkt
LAMPA WISZĄCA COPPER 5W LED

134.71 zł

Zobacz produkt
LAMPA WISZĄCA COPPER 15W LED

415.72 zł

Zobacz produkt

Umieść lustra na ścianie

Lustra odbijają światło, dzięki czemu małe miejsce wydaje się większe i jaśniejsze. Zawieś duże lustro lub ułóż wiele mniejszych elementów w aranżacji w stylu salonu. Wykorzystaj unikalne przedmioty, takie jak opalizujące lustro. Klasyczne lustro to kolejna piękna technika wprowadzania światła do salonu i sprawiania, że mała przestrzeń wydaje się bardziej przestronna.

Unikalne lustro rzeźbiarskie to jeden z naszych ulubionych sposobów dekoracji pustej ściany w salonie (lub jadalni!), Jeśli chodzi o pomysły na dekorację ścian, które nie zawierają ani jednego dzieła sztuki. Lustro nie tylko odbija światło, ale także otwiera pomieszczenia, tworząc ideę większej przestrzeni. Wybierz lustro o wyjątkowym lub odważnym kształcie, aby poczuć się jak rzeźba ścienna, która jest również praktyczna!

Można dodać rysunki w ramkach.

Istnieją szkice oprócz obrazów, fotografii i rzeźb. Ręcznie rysowane szkice są niedopracowane i niedokończone, ale ich umieszczenie w tej dobrze zorganizowanej ścianie galerii podnosi je do stylowej sztuki ściennej. Możesz dodać osobisty akcent, dołączając niektóre ze swoich własnych szkiców lub szkiców kogoś bliskiego.

Fotografie są świetnym pomysłem.

Ulepsz swoją standardową rodzinną ścianę fotograficzną, kadrując i wieszając intrygujące czarno-białe lub zabytkowe fotografie w dużej ścianie galerii. Znajdź oryginalne prace, które z dumą wyeksponują w domu, przeszukując sklepy z artykułami oszczędnościowymi, galerie i placówki.

co można powiesić na ścianę w salonie

Co można powiesić na ścianę w salonie?

Co jeszcze można powiesić na ścianie? Kolejne propozycje

Nie tylko sztuka, obrazy i lustra mogą być wieszane na ścianie salonu. Mamy dla Ciebie kilka kolejnych propozycji na to, co możesz powiesić na ścianie salonu.

Powieś półki

Zabierz swoją kolekcję na ścianę, jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca na półki z książkami. Pływające półki mogą być używane do wystawiania książek w twardej oprawie, miniaturowych rzeźb i innych różnych przedmiotów. Pływające półki to świetny sposób na pokrycie pustej ściany czymś wyjątkowym. Zawieś je, aby wyglądały jak kroki lub ułóż je prosto jeden na drugim, a następnie udekoruj zdjęciami i innymi dekoracyjnymi rzeczami.

Używanie pływających półek do kreatywnych ekspozycji to kolejny z naszych ulubionych pomysłów na puste ściany. Zamiast wiszącej sztuki ściennej, oprzyj kilka dużych grafik o ścianę i wypełnij półki małymi rzeczami i miniaturowymi roślinami, aby dodać wizualnego zainteresowania, jednocześnie prezentując swój szczególny styl. Jeśli chodzi o stylizację, pamiętaj, że mniej znaczy więcej; chcesz, aby półki wyglądały na wyselekcjonowane, a nie zagracone.

Umieść telewizor na ścianie

Czy istnieje inna opcja? Umieść uchwyt na telewizor, a na nim sam odbiornik na ścianie. Dodanie płaskiego ekranu do ściany może pomóc zwolnić miejsce na górze szafki na media, poprawić wygląd ściany i zmienić projekt całego salonu. Czasami jest to tak proste, jak zamontowanie telewizora na największej gołej ścianie w salonie. Będziesz także chciał się upewnić, że jest to optymalne miejsce na telewizor, zwłaszcza jeśli planujesz organizować rodzinne wieczory filmowe lub maratony z przyjaciółmi w salonie.

Włącz oświetlenie

Oświetlenie, które jest strategicznie rozmieszczane, może ożywić ściany. Aby rozjaśnić ciemną przestrzeń na ścianie, dodaj parę kinkietów lub, pojedynczy kinkiet ścienny LED. Umieść lampę nad dziełem sztuki, aby je rozjaśnić, jeśli chcesz, aby Twoje dzieło sztuki wyróżniało się lub Twój salon był bardziej wyrafinowany. To tylko kolejna warstwa dekoracji, ale ma cel. Oświetlenie ścienne to prosty sposób na dodanie odważnego estetycznego wyglądu do ściany salonu.

KINKIET PICO BLACK 1XGU10

89.16 zł

Zobacz produkt
LAMPA SUFITOWA PICO BLACK 2XGU10

159.89 zł

Zobacz produkt
LAMPA SUFITOWA PICO BLACK 3XGU10

227.73 zł

Zobacz produkt
LAMPA SUFITOWA PICO BLACK 4XGU10

293.63 zł

Zobacz produkt
LAMPA SUFITOWA PICO BLACK 6XGU10

421.55 zł

Zobacz produkt

Dokonaj bardziej ekologicznego wyboru

Zabawną, naturalną metodą na wyrównanie przestrzeni życiowej jest wyłożyć ściany różnego rodzaju roślinami. Rośliny nie muszą być ograniczone do parapetu. Aby dodać odrobinę zieleni i dzikiej przyrody do ścian, spróbuj wiszących lub zamontowanych na ścianie doniczek. Jeśli salon ma już piękną ścianę galerii obiektów, rośliny po obu stronach kanapy pomagają wypełnić wszelkie luki. Ściana galerii z jedną lub dwiema wiszącymi roślinami może mieć ogromny wpływ. Bogaty efekt i organiczny dotyk można uzyskać, zawieszając sadzarkę lub dwie z ciągnących się liściastych zieleni z sufitu, aby zrównoważyć oprawione dzieła sztuki.

Użyj makramy, aby dodać teksturę.

Wiszące ściany z makramy z lat 70. pojawiły się ponownie z dużą mocą. Tkanina wnosi teksturę i ciepło do zimnych ścian. Możesz je kupić lub spróbować swoich sił w ich tworzeniu samodzielnie.

Dodaj belki.

Zastosowanie odsłoniętych belek nie ogranicza się do sufitu. Rozciągnąć je aż po ścianach, aby stworzyć rustykalną atmosferę wiejskiego domu. Belki atrakcyjnie ożywią Twoje wnętrze i możesz je łączyć z beżowym lub białym kolorem ścian. W zależności od estetyki możesz zostawić je bez siebie lub pomalować na kolor.

Możesz dodać boazerię.

Boazeria drewniana może być używana do ubierania ścian. Natychmiast przekształca pomieszczenie, eliminując konieczność stosowania wielkoskalowej lub uderzającej sztuki ściennej. Możesz dopasować kolor boazerii do koloru ścian lub skontrastować go, malując go na inny kolor.

Tapeta

Tapeta jest jednym z niewielu wyborów do projektowania ścian, który ma wpływ na wszystko. Wytapetowany pokój, niezależnie od wielkości, nadaje żywy ton i z pewnością będzie centralnym punktem w Twoim domu. Aby uzyskać elegancką, warstwową estetykę, użyj kolorowego wzoru lub papieru, który odtwarza naturalne tekstury, takie jak marmur lub słoje drewna. Zacznij od zdejmowanej tapety, którą możesz wymienić w razie potrzeby, jeśli nie jesteś gotowy do zatwierdzenia.

Co jeszcze można powiesić na ścianie

Co jeszcze można powiesić na ścianie?

Co nieszablonowego możesz powiesić na ścianie? Odkryj możliwości.

Nie tylko standardowe rozwiązania są dobre dla twojego salonu. Dzięki kreatywności na ścianie możesz zawiesić wiele rzeczy, które zaskoczą i sprawią, że Twój salon będzie żył.

Stwórz spersonalizowaną mapę, aby śledzić swoje podróże.

Udekoruj swój pokój ogromną mapą. W prawie każdej palecie kolorów możesz kupić spersonalizowaną mapę miasta, Polski lub całego świata. Możesz uczynić ją jeszcze bardziej osobistą, przypinając miejsca, w których byłeś lub zamierzasz się udać.

Mapa na ścianie

Mapa na ścianie

Użyj dużego kalendarza ściennego jako dekoracji.

Ogromny kalendarz świetnie wygląda na ścianie. Śledź swoje wydarzenia, dodając jednocześnie unikalną funkcję do swojej przestrzeni. Aby stworzyć nowoczesny design i dodać odrobinę koloru, użyj jasnych i odważnych kalendarzy z czcionkami bezszeryfowymi.

Kalendarz ozdobny na ścianie

Kalendarz na ścianie w salonie

Zrób ścianę koszy

Inną opcją dekoracji ścian jest powieszenie koszy! Możesz rozjaśnić każdą negatywną przestrzeń za pomocą asortymentu koszy w różnych rozmiarach i materiałach, niezależnie od tego, czy chcesz być kolorowy, czy neutralny. Uwielbiamy pokaz wiszących tkanych koszy jako dużych pomysłów na dekorację ścian do salonów jako alternatywę dla ściany galerii, która nie obejmuje sztuki, roślin ani półek. Wiszące kosze ścienne są również często dostępne w pięknych kombinacjach kolorystycznych, co czyni je idealnymi dodatkami do rozjaśniania neutralnych lub białych przestrzeni.

Ściana koszy

Na ścianie kosze, skrzynki w salonie

Umieść rower na ścianie.

Stworzenie pięknego i opływowego systemu montażu na ścianie dla rowerów zwolni miejsce na podłodze, a jednocześnie doda przyciągający wzrok punkt centralny do pustej ściany. Jest to jeden z najbardziej zabawnych i praktycznych pomysłów na projektowanie ścian.

Biały rower na ścianie

Rower na ścianie w salonie

Afiszuj się ze swoim nakryciem głowy

Masz małą szafę? Dlaczego nie obnosić się ze swoją garderobą, jednocześnie tworząc użyteczną wystawę o atrakcyjności wizualnej? Zawieś kapelusze w klastrze za pomocą haczyków lub pegboardu. Twija garderoba jest częścią ciebie. Pokazuje twój styl twoją tożsamość i twoje wnętrze.

Słomiane kapelusze na ścianie

Kapelusze na ścianie

Drabina na ścianie

Dekoracyjne drewniane drabiny doskonale wyglądają na dużych ścianach. Zajmują dużo miejsca w pionie, więc wizualnie wypełniają dużą pustą ścianę – i mogą być również używane do wieszania, co jest miłym akcentem. Możesz także stworzyć pionowy wiszący ogród z haczykami S i wiszącymi donicami. Drabiny sprawdzają się w różnych stylach, ale szczególnie lubimy je w rustykalnych, prostych i skandynawskich sceneriach.

Salon z drabiną i książkami na ścianie

Drabina na ścianie

Nie bój się myśleć nieszablonowo

Naprawdę, wszystko może być użyte jako dekoracja ścienna. Weźmy na przykład zabawne trio deskorolek. Żywa paleta kolorów ożywi każdą przestrzeń i jest idealna dla współczesnego wyglądu.

Nowoczesny mały salon

Nowoczesny mały salon

Nie wypełniaj ściany

Wreszcie, zdają przypadki, kiedy pustą ścianę po prostu trzeba zostawić w spokoju. Wygląda to świetnie w przestrzeniach mieszkalnych z różnymi meblami o różnych kształtach i formach. Chodzi o objęcie negatywnej przestrzeni ściennej i pozwolenie materiałom, akcentom i innym godnym uwagi aspektom projektowym w pokoju zająć centralne miejsce. To jest dla Ciebie, jeśli mocno wierzysz w minimalizm.

Artykuł napisany przez Rafał Brzeziński, 1 stycznia 2022