search-icon
Spis treści

Jak urządzić nowoczesne biuro w 2022 roku? 

Jak urządzić nowoczesne biuro, a zarazem dobrze dostosowane do potrzeb pracowników? Jak wiadomo biuro musi spełniać wiele wymagań, ale wcale przez to nie musimy rezygnować z tego, aby nasze biuro prezentowało się jak najlepiej. 

  • Stworzenie nowoczesnego stylu w biurze nie jest trudne, wystarczy dostosować odpowiednie meble, dodatki oraz oświetlenie.
  • Najlepiej, aby nasze biuro posiadało tylko najpotrzebniejsze meble albo ukryć je w taki sposób, aby nie rzucały się w oczy.
  • Jeśli chodzi o kwestie oświetlenia to najlepiej wykorzystać panele LED, które dają dużo światła, a jak wiadomo biuro bądź gabinet musi być dobrze oświetlony.
  • W nowoczesnym biurze również idealnie sprawdzą się na przykład system monitorowania temperatury i wilgoci, drzwi otwierane za pomocą karty magnetycznej oraz inteligentne oświetlenie sterowane za pomocą PC, telefonu czy pilota.

 

Nowoczesne biuro – ciekawe rozwiązanie XXI wieku

Nowoczesne biuro jest coraz częsciej tworzone przez pracodawców ze względu na to, że takie biura czy gabinety wizualnie prezentują się prestiżowo. Stale rosnący udział zawodów związanych z pracą przy komputerze powoduje, że coraz ważniejsze jest przygotowanie odpowiedniego dla nich miejsca pracy. Pandemia koronawirusa sprawiła także, że coraz częściej wszelkie prace biurowe wykonywane są w domach. Przygotowując funkcjonalne i bezpieczne stanowiska pracy, pojawiają się pytania, jak urządzić biuro w domu, jak wyposażyć stanowiska biurowe w firmie i wiele innych. Współczesne technologie, postęp w dziedzinie wyposażenia sprzętu komputerowego, audiowizualnego czy oświetlenia dają szansę stworzenia atrakcyjnego, nowoczesnego i przyjaznego biura w każdym miejscu, w jakim zamierzamy je utworzyć.

PANEL LED NELIO 40W 600X600 - BIAŁA NEUTRALNA

159.25 zł

Zobacz produkt
Panel LED NELIO 60X60 CM 40W 4400LM - BIAŁA NEUTRALNA

182.50 zł

Zobacz produkt
Panel LED 24W 30X30 2300LM 4000K EASYFIX

145.76 zł

Zobacz produkt

Jak urządzić nowoczesne biuro w 2021 roku? Dziś postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, podsunąć pewne pomysły i udzielić cennych wskazówek. Z nami łatwiejsze stanie się zaplanowanie, urządzenie i wyposażenie współczesnego, nowoczesnego i wygodnego miejsca pracy biurowej. Czym w ogóle jest nowoczesność w biurze? Nowoczesne biuro to przede wszystkim biuro bezpieczne i sprzyjające wydajności pracy. Innowacyjne rozwiązania w nim zastosowane, ułatwiają pracę i sprawiają, że staje się ona przyjemniejsza i łatwiejsza. Nowoczesne biuro to także biuro ekologiczne i energooszczędne. Nowoczesne biuro jest ułatwieniem pracy dla pracowników, ale także staje się wizytówką nowoczesnej, podążającej za trendami firmy. 

nowoczesne biuro

Biuro nowoczesne aranżacje 

Biura są wnętrzami pozbawionymi szeregu efektownych i designerskich rozwiązań. To miejsca, w których ilość niezbędnego wyposażenia jest ograniczona do kilku ważnych elementów. W każdym biurze musi znaleźć się biurko, sprzęt komputerowy, audiowizualny, szafki, regały, drobny sprzęt biurowy. Za nowoczesny wygląd biura odpowiadać więc będzie wybór współczesnych, zaawansowanych sprzętów, ciekawa stylistyka mebli biurowych oraz nowoczesne oświetlenie LED, które potrafi odmienić każde wnętrze, nadając mu intrygującego, zaskakującego wyglądu przy zachowaniu dużej funkcjonalności i bezpieczeństwa pracy. Nowoczesne biuro to biuro minimalistyczne, w którym ilość mebli ograniczona jest do minimum, a często są one ukryte tak, że na pierwszy rzut oka pozostają niewidoczne.

Panel LED NELIO 60X60 CM 40W 4400LM - BIAŁA NEUTRALNA

Kwadratowy ultrapłaski premium Led panel NELIO emituje światło barwy neutralnej o maksymalnej mocy 4400 lumenów. Atest PZH. Gwarancja 5 lat.

Panel LED NELIO 60X60 CM 40W 4400LM - BIAŁA NEUTRALNA

182.50 zł

Zobacz produkt

Ciekawym rozwiązaniem są regały w postaci zabudowanych szaf wnękowych. Duża ilość miejsca w takim regale pozwala przetrzymywać w nich wszystkie niezbędne do pracy materiały, a po zamknięciu drzwi regału nie zaburza estetyki wnętrza dużą ilością pozostających na widoku segregatorów, teczek i dokumentów. W aranżacji nowoczesnego biura duże znaczenie mają innowacyjne lampy, jakie zostaną w nim użyte. Funkcjonalne panele LED na suficie, zapewnią doskonałe warunki oświetleniowe we wnętrzu, będąc jednocześnie nierzucającymi się w oczy lampami sufitowymi. Nowoczesne lampki biurkowe z rozbudowanymi funkcjami także umocnią wrażenie podążającego za postępem, nowoczesnego biura. 

nowoczense biuro jak zprojektować

Jak urządzić nowoczesne biuro w pracy 

Oczywiste jest, że najważniejszym meblem w biurze jest biurko. To przy nim pracownik biurowy spędza kilka godzin dziennie. To na nim trzymamy wszystkie niezbędne do pracy urządzenia i materiały. To na nim stawiamy kubek z kawą i często zjadamy drugie śniadanie w pracy. Ważne więc aby biurko było funkcjonalne i dopasowane do charakteru wykonywanej pracy. Jednocześnie biurko w nowoczesnym biurze powinno być ciekawym i atrakcyjnym stylistycznie elementem wyposażenia. Nowoczesne biurka mogą być wyposażone na przykład w regulację wysokości blatu. Takie rozwiązanie daje szansę pracy przy danym biurko osobom o różnym wzroście. Dzięki regulacji wysokości zawsze dopasujemy odpowiednio wysokość biurka dla każdego pracownika. W połączeniu z regulowanym fotelem otrzymamy nadzwyczaj ergonomiczne stanowisko pracy, które przełoży się na komfort i bezpieczeństwo pracy. Dzięki nowoczesnym energooszczędnym meblom możemy ograniczyć występowanie bólu pleców, nóg, łokci czy nadgarstków. Praca stanie się wygodna i zdrowa. Pracownik, zamiast mierzyć się z konkretnymi dolegliwościami spowodowanymi niekomfortowym ustawieniami biurka czy fotela może skupić się na swoich działaniach. Praca zostanie wykonana szybciej i zdecydowanie poprawniej. W zależności od powierzchni biura, rozmieszczenia w nim okien i ilości osób w biurze pracujących uzyskamy informacje jak ustawić biurka w biurze. Poprawne rozmieszczenie stanowisk pracy także przełoży się na komfort i efektywność pracy. 

Sprawdź nasze inne artykuły o biurach i ich wyposażeniu

nowoczesne biuro XXI wiek

Nowoczesne biuro i gabinet 

Nowoczesne biuro posiada szereg innowacyjnych rozwiązań służących pracownikom oraz wszystkim klientom i gościom biura. Inteligentne rozwiązania sterowania oświetleniem, roletami, czujniki ruchu, drzwi otwierane za pomocą karty magnetycznej, wszystko to sprawia, że biuro jest miejscem przyjaznym i budującym wizerunek prestiżu biura. Systemy monitorowania wilgotności i temperatury, klimatyzacja z kolei gwarantują idealne warunki do pracy w biurze bez względu na aktualnie panujące warunki pogodowe. Duża ilość pracującego sprzętu elektronicznego i ograniczona przestrzeń sprawiają, że bez nowoczesnych rozwiązań tego typu, warunki do pracy szybko stają się niekomfortowe i niekorzystne dla zdrowia pracowników.

Panel LED 30x30

Panel LED 30×30 24W Easy Fix to funkcjonalna oprawa świetlna z kompletem akcesoriów montażowych. Nowoczesny panel Led sufitowy natynkowy i panel Led podtynkowy.

145.76 zł

Zobacz produkt

Nowoczesne biuro, pełne nowinek technicznych oraz innowacyjnych rozwiązań będzie kojarzyło się każdemu klientowi biura z miejscem prestiżowym, oferującym usługi wysokiej jakości, w którym wszystkie działania wykonywane są na najwyższym poziomie. Nowoczesność w biurze to nie tylko zapewnienie doskonałych warunków do pracy, ale także inwestowanie w firmę. Pozytywny odbiór biura przez wszystkich kontrahentów przełoży się w przyszłości na wzrost zainteresowania usługami naszego biura i zwiększenie ilości umów, zleceń itp. 

nowoczesne biuro jak zaaranżować

Jak umeblować nowoczesne biuro? 

Każde biuro, niezależnie czy będzie to biuro nowoczesne, czy tradycyjne biuro w starym stylu, musi być wyposażone w podobny zestaw mebli i wyposażenia. Jak urządzić małe biuro, jak umeblować dużą przestrzeń biurową? Jak napisaliśmy wcześniej, w każdym biurze podstawą jest biurko. Dobrym rozwiązaniem jest biurko z szufladami, w których pod ręką będziemy mogli trzymać podstawowe urządzenia biurowe i dokumenty. Może to być biurko z funkcjonalną nadstawką, na której ustawimy monitor. Szuflady i półki w nadstawce to także miejsce na najczęściej używane sprzęty i artykuły biurowe. W każdym biurze muszą znaleźć się regały, szafki i półki, w których gromadzimy wszystkie niezbędne nam do pracy materiały.

lampaki na biurko
LAMPKA BIURKOWA GALA 6W LED CZARNAZobacz produkt
LAMPKA BIURKOWA GALA 6W LED BIAŁAZobacz produkt
LAMPKA BIURKOWA LILLY PINK 4W LEDLAMPKA BIURKOWA LILLY PINK 4W LEDZobacz produkt
LAMPKA BIURKOWA V-TAC 12,5W 3W1 INDUKCJA ZMIANA BARWY CZARNA VT-7405 2700K-6400K 630LMLAMPKA BIURKOWA V-TAC 12,5W 3W1 INDUKCJA ZMIANA BARWY CZARNA Zobacz produkt

Oczywiście w biurze musi znaleźć się wygodny i ergonomiczny fotel. Praca biurowa związana jest z wielogodzinnym siedzeniem w fotelu, więc jest to niezwykle ważny dla zdrowia, wygody i wydajności pracy mebel, przy którego wyborze nie możemy iść na skróty czy wybierać go metodą ”chybił-trafił”. Aby nowoczesne biuro był biurem przyjaznym, warto w biurze znaleźć miejsce na roślinność. Będzie ona wpływała kojąco na wzrok, a jednocześnie poprawi atmosferę w biurze poprzez swoje jonizujące i oczyszczające działanie. Warto znaleźć także miejsce na różnego rodzaju tablice korkowe oraz magnetyczne. Można na nich umieszczać wszystkie ważne informacje, numery telefonów, listę zadań do wykonania, sentencje motywujące czy choćby zdjęcia rodzinne. Każda z tych rzeczy znajdująca się bezpośrednio w polu naszego widzenia, pomoże nam pamiętać o ważnych rzeczach i da szansę nawet krótkiej chwili relaksu w pracy, dzięki spojrzeniu na zdjęcie swojego uśmiechniętego dziecka. Nowoczesne biuro to biuro pełne innowacyjnych rozwiązań, ale także biuro przyjazne pracownikowi. Praca w takim biurze jest komfortowa, bezpieczna i wydajna. Kończąc pracę i wstając od biurka w nowoczesnym biurze, nie będziemy czuć się bardziej zmęczeni, niż zasiadając do niego rano. 

nowozesne biuro jak urządzić

Artykuł napisany przez Rafał Brzeziński, 29 sierpnia 2021