search-icon
Spis treści

Salon w stylu loftu – jaki powinien być

Salon w stylu loftowym może sprawiać wrażenie niedokończonego i niezagospodarowanego. Projekt loftu w swoim nowoczesnym wcieleniu doskonale pasuje do nowoczesnego budownictwa. Najlepiej jednak prezentuje się w wysokich, otwartych przestrzeniach. Szczególne wrażenie loftu można przenieść na mniejsze przestrzenie mieszkalne w bloku dzięki odpowiedniemu projektowi.

Styl Loftowy półki

Styl loft półki wiszące

 

Meble loftowe do salonu – jakie wybrać najlepiej

Meble loftowe do salonu muszą być idealnie dopasowane by współgrały z całym otoczeniem. Dobór mebli do przestrzeni o nowatorskim charakterze może wydawać się trudne, ale tak naprawdę wystarczy po prostu kilka wskazówek, aby rozwiązać problem. Ważnym aspektem w stylu loftowym to przede wszystkim obecność elementów metalowych. Świetnie sprawdzą się stalowe stoły, solidne szafy oraz komody. Jeśli chodzi o fronty, doskonale sprawdzają się materiały z ciemnego drewna z przecieranym wykończeniem, które sprawia wrażenie postarzałego mebla.

Styl Loft

Styl Loft -mały salon

Stolik kawowy loft – Najlepsze rozwiązanie

Stolik kawowy loft jest niezbędny w każdym salonie w tym stylu, nie tylko umożliwi poczęstowanie przyjaciół kawą, ale również będzie ciekawą ozdobą całego pokoju. Awangardowy loftowy stół industrialny w stylu vintage odniesie wiele korzyści dla Twojego loftu. „Zabrudzone” drewno i nieregularny kształt tego mebla będzie uzupełnieniem niejednej wcześniej zaaranżowanej przestrzeni mieszkalnej. W środowisku industrialnym wspaniale prezentują się również czarne stoły i siedziska o podstawowym charakterze.  Świetnym rozwiązaniem będzie również stolik nie na zwykłych nóżkach, ale na kółkach, dzięki temu będziemy mogli bez jakichkolwiek problemów przestawić mebel w miejsce, które nam odpowiada.

Sypialnia w stylu loft

Sypialnia Loft

Komoda loft – funkcjonalność z wystrojem

Komoda loft nie tylko musi być stylowa, ale również praktyczna. Styl industrialnej aranżacji powinien znaleźć odzwierciedlenie w loftowej komodzie. Najlepiej sprawdzi się mebel z drewna, który w połączeniu z metalowymi bądź szklanymi dodatkami, będzie komponował się idealnie. Jeśli chcemy, aby nasze wnętrze było bardziej przytulne, możemy wybrać jaśniejszy odcień drewna. Miejmy na uwadze również to, aby stylistyka komody była spójna z pozostałymi elementami przestrzeni, co wpłynie na to, że aranżacja będzie harmonijna.

Kuchnia Loftowa

Kuchnia loft- kuchnia w stylu loftowym

Szafki RTV loftowe – najlepszy wybór

Szafki RTV loftowe musimy dostosować do wielkości salonu i innych mebli. Jeśli przestrzeń jest rozległa i otwarta, możemy nabyć większą, ciemną i ogromną szafkę RTV. Mebel z czarną metalową ramą i litym drewnem będzie wyglądał fantastycznie. Szafki RTV paletowe to kolejna ciekawa propozycja dla loftu. Możemy albo kupić gotowy mebel, albo zbudować dokładnie taką szafkę RTV, jakiej potrzebujemy. Idealnie w styl loftowy wpasuje się również szafka RTV wykonana ze starych pudełek. Styl loftu definiują meble wykonane z przetworzonych przedmiotów. Jeśli dysponujemy większym budżetem, możemy poszukać zabytkowej szafki RTV, a także zabytkowych mebli, które ładnie pasowałyby do naszego salonu.

Sprawdź nasze pozostałe artykuły o aranżacji domowych wnętrz

LAMPA WISZĄCA BASKET WHITE 3XE27

260.67 zł

Zobacz produkt
LAMPKA NOCNA BASKET WHITE 1XE27

150.21 zł

Zobacz produkt
LAMPA WISZĄCA BASKET WHITE 1XE27

86.25 zł

Zobacz produkt
KINKIET ŚCIENNY LOFT BASKET WHITE 1XE27

94.00 zł

Zobacz produkt

Salon loftowy – jaka kolorystyka jest najlepsza

Salon loftowy powinien być przestronny i stwarzać wrażenie niedokończonego. Po podjęciu decyzji o odpowiednich dla nas mebli, kolejnym krokiem jest dopasowanie ich do naszego wnętrza. Aby nasze wnętrze prezentowało się surowo to najlepszym rozwiązaniem będzie odsłonięcie rur i kabli instalacyjnych, umieszczenie płyt betonowych i nieotynkować ścian. W loftowym stylu widać wiele nawiązań i inspiracji zaczerpniętych z industrialnych wnętrz.

LAMPA WISZĄCA COPPER 25W LED

292.64 zł

Zobacz produkt
LAMPA WISZĄCA COPPER 5W LED

134.71 zł

Zobacz produkt
LAMPA WISZĄCA COPPER 15W LED

415.72 zł

Zobacz produkt

Ceglane mury, które są mocno związane z zabytkowymi fabrykami, to jeden z najbardziej wyróżniających go elementów. Stonowane odcienie powinny być głównym celem salonu w stylu loftu. Szczegóły pomalowane w matowej czerni, na ścianach w szarych kolorach, ale na tyle bieli, aby zachować równowagę. Oczywiście niektóre kolory odbiegają od monotonnego schematu. Do loftowego stylu warto przemycić butelkową zieleń lub ciepłe brązowe akcenty.

Kominek w stylu loft

Kominek w stylu loft podświetlany

Loftowe dodatki – to co niezbędne

Loftowe dodatki są również ważnym element całej naszej aranżacji. Jeśli planujemy jeszcze bardziej zaakcentować styl naszego salonu, to możemy wybrać do tego jakieś ciekawe dodatki na przykład obrazy ze starymi fabrykami, zegar druciany, kwietniki metalowe czy jakieś inne dodatki drewniane bądź metalowe, które podkreślą jeszcze bardziej nasz styl. Ważnym aspektem jest również oświetlenie, które musi współgrać z naszym wnętrzem. Dobrym wyborem będą lampy wiszące w stylu loftowym czy kinkiety ścienne loft, które oprócz oświetlenia zapewnią również element dekoracyjny.

KINKIET PICO BLACK 1XGU10

89.16 zł

Zobacz produkt
LAMPA SUFITOWA PICO BLACK 2XGU10

159.89 zł

Zobacz produkt
LAMPA SUFITOWA PICO BLACK 3XGU10

227.73 zł

Zobacz produkt
LAMPA SUFITOWA PICO BLACK 4XGU10

293.63 zł

Zobacz produkt
LAMPA SUFITOWA PICO BLACK 6XGU10

421.55 zł

Zobacz produkt

Artykuł napisany przez Rafał Brzeziński, 6 września 2021