search-icon
Spis treści

Kompleksowe wyposażenie sklepów – od projektu aż po realizację

To oczywiste, że w pewnym momencie swojej działalności każdy właściciel powierzchni handlowych będzie poszukiwał kompleksowego wyposażenia sklepów. W tej kwestii meble sklepowe będą odgrywać szczególną rolę. Wśród szerokiego asortymentu każdy klient może wybierać spośród takich kategorii produktów jak stoły sklepowe, lady sklepowe, szafki sklepowe a także szafki magazynowe. Na polskim rynku istnieje wiele firm zajmujących się kompleksowym wyposażeniem sklepów, które jest wciąż aktualizowane, wzbogacane o nowe rozwiązania, kategorie i produkty.

Wyposażenie sklepów

Kompleksowe wyposażenie sklepów

Lady w przeciwieństwie do innego rodzaju mebli stanowią odrębną grupę bez podziałów, podczas gdy stoły sklepowe dzielą się na stoły ekspozycyjne oraz stoły do pakowania towarów – a więc do użytku kupujących. Sklepowe zaplecza potrzebują miejsca do przechowywania akt firmowych oraz rzeczy osobistych pracowników – do tych celów idealnie sprawdzą się szafki gospodarcze, szafki ubraniowe oraz szafki depozytowe dedykowane klientom sklepu na pozostawienie produktów zakupionych w innych placówkach handlowych.

Wyposażenie sklepów – wózki sklepowe

Wśród bogatego wyposażenia, które producenci są w stanie zaoferować klientom w Polsce znajdują się wózki zakupowe oraz transportowe, które można podzielić na wózki magazynowe, wózki sklepowe, wózki specjalne oraz wózki transportowe. Wśród wózków sklepowych można wybrać konkretny model spośród dwóch podkategorii jakimi są wózki z tworzywa sztucznego oraz wózki metalowe. Kategoria wózków specjalnych wspomaga podstawowe kategorie wózków sklepowych – są to wózki na kosze sklepowe oraz sklepowe wózki dziecięce.

Sprawdź nasze inne artykuły o nowych działalnościach

Meble sklepowe – funkcjonalne regały sklepowe

Niezwykle istotną częścią asortymentu, bez którego nie może funkcjonować żadna przestrzeń handlowa są różnego typu regały znajdujące się w części handlowej oraz w magazynowej sklepu. Wśród nich wyróżnia się regały narożne, regały metalowe, regały drewniane, gondole sklepowe oraz regały specjalistyczne takie jak regały warzywnicze oraz regały piekarnicze. Bogata oferta producentów to także kosze ekspozycyjne, kosze regałowe, koszyki sklepowe oraz obudowy palet, wykorzystywane w strefach magazynowych.

Profesjonalna aranżacja wnętrz sklepów pozwala rozplanować ustawienie takich mebli sklepowych jak regał na warzywa i owoce, regał na pieczywo, regał na alkohol. Jeśli poszukujesz niezawodnej realizacji projektu, stawiasz na nowoczesne wyposażenie sklepów spożywczych postaw na profesjonalne regały półkowe oraz eleganckie meble sklepowe. To oczywiste, że wyposażenie w meble sklepowe jest niezwykle priorytetowym przedsięwzięciem, dlatego na każdym etapie realizacji należy skupić się na rzeczach najważniejszych – projektowanie sklepów spożywczych to organizacja przestrzeni pod ścisłym nadzorem i w oparciu o kontrolę doświadczonych pracowników.

Wyposażenie sklepowe – urządzenia chłodnicze

W skład nowoczesnego wyposażenia sklepowego oprócz wag sklepowych, pojemników i stojaków wchodzą także urządzenia chłodnicze takie jak lady chłodnicze, wyspy chłodnicze, regały chłodnicze, szafy chłodnicze także cukiernicze urządzenia chłodnicze.

W momencie przygotowywania projektów handlowych powierzchni zespół projektowy swe działania opiera o innowacyjne rozwiązania, obecne standardy merchandisingowe a także o najnowsze badania rynku w kwestii doświadczeń zakupowych każdego klienta. W gotowych projektach uwzględniane są zarówno rozwiązania systemowe jak i te dostosowane pod konkretne potrzeby klienta. W ten sposób tworzenie sprzedażowych wnętrz handlowych odbywa się z pełnym wsparciem technicznym i merytorycznym.

Artykuł napisany przez Rafał Brzeziński, 28 marca 2022