search-icon
Spis treści

Jak otworzyć salon GSM – Otwórz punkt Play, Orange lub Plus

Otwarcie salonu GSM nie jest prostym przedsięwzięciem. Należy wykonać bowiem sporo papierkowej roboty, znaleźć odpowiednie miejsce do otwarcia salonu GSM, a także podpisać wymaganą umowę z wybranym dostawcą usług telefonicznych. W Polsce najpopularniejsze sieci to obecnie: Play, Orange oraz Plus. Każdy z tych dostawców posiada nieco inne wymagania oraz instrukcje związane z prowadzeniem własnego salonu GSM.

Z poniższego artykułu dowiesz się:

 • jakie są wymagania dotyczące otwarcia własnego salonu usług telefonii komórkowej,
 • w jaki sposób założyć salon komórkowy,
 • co trzeba umieć, aby salon przez długi czas przynosił zyski.

Jak otworzyć salon  typu Play

Panel LED NELIO 60X60 CM 40W 4400LM - BIAŁA NEUTRALNA

Kwadratowy ultrapłaski premium Led panel NELIO emituje światło barwy neutralnej o maksymalnej mocy 4400 lumenów. Atest PZH. Gwarancja 5 lat.

Panel LED NELIO 60X60 CM 40W 4400LM - BIAŁA NEUTRALNA

182.50 zł

Zobacz produkt

W każdym większym, ale i coraz częściej niewielkim mieście znajduje się salon Play. Sam operator chwali się, że w 2019 roku, ilość aktywnych kart SIM wynosiła ponad 15 milionów. Pokazuje to, jak duży popyt jest na usługi tego dostawcy telefonii komórkowej i jak wiele na tym biznesie można zarobić. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zastanawia się, jak otworzyć salon Play.

Jak otworzyć salon GSM

Jak otworzyć salon GSM

Cały proces jest całkiem skomplikowany, jednak w tym artykule skupimy się wyłącznie na ogólnych informacjach, niezbędnych do założenia własnego punktu Play.

W niewielkich miejscowościach do 20 tys. mieszkańców, w których nie znajduje się obecnie salon Play, można stworzyć takowy punkt w modelu SIS. Cały proces można opisać w kilku krokach:

 1. Wyślij zgłoszenie o franczyzę do sieci komórkowej Play. Ten etap jest prosty. Wystarczy, że podasz swoje podstawowe dane oraz miejscowość, w której chcesz otworzyć własny biznes Play.
 2. Czekaj na odpowiedź. Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone pozytywnie, otrzymasz telefon, podczas którego będziesz pytany o więcej szczegółów i niezbędnych informacji.
 3. Umów się na spotkanie. Po rozmowie umówisz się z najbliższym przedstawicielem, w celu omówienia szczegółów oraz podpisania umowy.
 4. Podpisanie umowy. Po podpisaniu umowy otrzymasz dostęp do systemów informatycznych oraz zamówień magazynowych.
 5. Start biznesu. Salon zostanie uruchomiony, gdy wszystko będzie na swoim miejscu i gdy upoważniona osoba potwierdzi, że punkt może rozpocząć działalność.
Jak otworzyć salon Play

Jak otworzyć salon Play

Żeby otworzyć swój salon Play, należy posiadać wkład własny. W zależności od wielkości miasta, kwota może wahać się od 10 do 100 tys. złotych.

Jak otworzyć salon typu Orange

Orange jest międzynarodową marką usług telekomunikacyjnych, która obecnie posiada ponad 16 milionów aktywnych kart SIM. Liczba ta pokazuje, że niemal co 3 Polak posiada telefon zarejestrowany w sieci Orange. Otwarcie własnego punktu GSM Orange wygląda zatem na bardzo kuszący i dochodowy biznes. Jednak w jaki sposób otworzyć salon Orange? W zależności od miasta i wybranej formy działalności, sposobów może być kilka.

Własny biznes salon GSM

Własny biznes salon GSM

Prowadzenie salonu Orange polega na systemie partnerskim, który jest jedną z najbardziej efektywnych metod współpracy. Praca w tej konfiguracji pozwala na wspólne wspieranie realizacji celów sprzedażowych, a także pozwala franczyzodawcy wpływać na rozwój Twojego salonu Orange.

Jak otworzyć salon GSM

Jak otworzyć salon GSM

Zakładając punkt Orange, masz gwarancję:

 • najwyższych prowizji na rynku,
 • otrzymywania ciągłych szkoleń produktowych i marketingowych dla Ciebie i Twoich pracowników,
 • otrzymania ciągłej pomoc Opiekuna Umowy,
 • wsparcia marketingowe — budżet na reklamy i marketing lokalny,
 • wsparcia finansowego na początku działalności.
Panel LED 30x30

Panel LED 30×30 24W Easy Fix to funkcjonalna oprawa świetlna z kompletem akcesoriów montażowych. Nowoczesny panel Led sufitowy natynkowy i panel Led podtynkowy.

145.76 zł

Zobacz produkt

Do najważniejszych wymagań prowadzenia salonu Orange należą:

 • realizacja sprzedaży zgodnie z wymaganiami i standardami Orange,
 • opieka nad powierzonym terenem,
 • prowadzenie działalności gospodarczej lub gotowość na jej otwarcie,
 • aktywna sprzedaż usług telekomunikacyjnych, telefonów komórkowych oraz innych usług operatora.

Żeby otworzyć własny salon Orange, należy:

 1. Znaleźć odpowiednią lokalizację na punkt Orange.
 2. Wykazać, że posiada się środki na otwarcie jak i prowadzenie działalności przez pierwsze miesiące po otwarciu salonu.
 3. Ustalić oraz zapoznać się z zasadami prowadzenia salonu pod szyldem Orange.
 4. Podpisać umowę dotyczącą prowadzenia własnego punktu GSM Orange.
 5. Przygotować salon zgodnie z wytycznymi i otworzyć go po akceptacji upoważnionej osoby.

Jak otworzyć salon typu Plusa

Plus jest cyfrową siecią telefonii komórkowej, dostępnej dla ponad 99% mieszkańców polski. Jest to jedna z najszybciej rozwijających się sieci komórkowych, która jako pierwsza w Polsce wprowadziła m.in. sieć 5G. Nic więc dziwnego, że spora część przedsiębiorców zastanawia się nad założeniem własnego salonu Plusa.

Żeby otworzyć salon Plusa, trzeba na samym początku zastanowić się, gdzie dokładnie chcesz to zrobić. Lokalizacja, a precyzyjniej mówiąc, położenie i widoczność punktu z ulicy jest jednym z najważniejszych elementów tego biznesu. Bez tego, nawet najlepiej rozreklamowany, z najlepszą obsługą salon, nie przyniesie satysfakcjonujących zysków. Wybierz zatem takie miejsce, które dobrze widać z ulicy, oraz do którego dostęp jest bardzo prosty.

Sprawdź nasze inne artykuły o otwarciu własnego biznesu

Jeśli znajdziesz takie miejsce, będziesz mógł umówić się z przedstawicielem firmy na spotkanie, podczas którego omówione zostaną szczegóły prowadzenia firmy. Musisz mieć przygotowaną lokalizację, dowody na to, że jesteś w stanie otworzyć i utrzymać punkt Plusa oraz że zatrudnisz odpowiednich pracowników. Jeśli wszystko będzie jasne, otrzymasz umowę, która będzie dowodem na to, że jesteś oficjalnym przedsiębiorcą Plusa.

Kolejnym elementem są finanse. W zależności od tego, jaką umowę chcesz podpisać, będziesz musiał przeznaczyć od 15 do 75 tys. zł na przygotowanie salonu według wytycznych dostawcy komórkowego. Proces ten może trwać dość długo. Po ukończeniu budowy salonu powinieneś poinformować opiekuna, a ten zleci odpowiedniej osobie odbiór stworzonego punktu.

Jeśli wszystko pójdzie po Twojej myśli, już następnego dnia będziesz mógł otworzyć swój własny salon Plusa.

Jak otworzyć salon GSM

Jak otworzyć salon GSM

Żeby jakikolwiek salon komórkowy przynosił zysk, należy zatrudnić odpowiednich pracowników. Dziś niemal każda firma posiada podobne produkty i promocje, przez co, to właśnie od umiejętności pracownika zależy, czy dany klient wybierze naszą firmę. Niestety, taki pracownik sporo kosztuje i niełatwo go znaleźć. Jednak, gdy uda Ci się zdobyć takowego, warto, jest oferować mu jak najlepsze warunki, aby nie chciał odejść od nas do konkurencji.

Jak oświetlic salon GSM

Oprócz tradycyjnych wymogów wyglądu danego salonu GSM. Właściciele sieci kładą ogromny nacisk na sposób oświetlenia danego salonu GSM. Przez wiele lat takie oświetlenie emulowało i podawane było różnym standardom. Ogólnie rzecz biorąc, obecnie stawia się na dobrze oświetlone salony, z naciskiem na komfort przebywających klientów. Oświetlenie w salonie GSM musi być mocne. Klienci często podpisują umowy, pisane małym drukiem dobre oświetlenie pomoże im w komfortowym czytaniu umów GSM. Bardzo często w aranżacjach jakie spotykamy W salonach GSM to lampy typu down light lub lampy szynowe dostosowane do wystroju wnętrza danego operatora.

Artykuł napisany przez Rafał Brzeziński, 15 lutego 2022