search-icon
Spis treści

Ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim – podliczenie kosztów

Zakup nowego mieszkania w stanie deweloperskim to częsta decyzja. Sam zakup jest jednak początkiem wydatków. Ile będzie nas kosztowało wykończenie go do stanu “pod klucz”? Jak zaplanować budżet na remont?

  • Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim jest kosztowne i czasochłonne.
  • Koszt wykończenia mieszkania zależy do wielu czynników. Jakich?
  • Zaplanowanie budżetu pozwala uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji i niespodzianek.
  • Koszt wykończenia mieszkania może wynosić od 1000zł/m2 do nawet 3000zł.m2
ile kosztuje wykończenie nowego mieszkania

ile kosztuje wykończenie nowego mieszkania

Wykończenie mieszkania – koszt

Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim to często koszt niewiele mniejszy od jego zakupu. Drogi do własnego kąta są w zasadzie dwie. Jest to budowa domu lub zakup mieszkania. Podczas budowy domu zastanawiamy się, od czego zacząć budowę domu, a przy zakupie mieszkania od dewelopera myślimy, jak je wykończyć i ile będzie to kosztowało. W stanie deweloperskim mieszkanie to przestrzeń gotowa do prac wykończeniowych. Musisz pokryć podłogi i ściany w całym domu, a także zainstalować niezbędne meble i urządzenia gospodarstwa domowego, zanim się przeprowadzisz.

LAMPA WISZĄCA BASKET WHITE 3XE27

260.67 zł

Zobacz produkt
LAMPKA NOCNA BASKET WHITE 1XE27

150.21 zł

Zobacz produkt
LAMPA WISZĄCA BASKET WHITE 1XE27

86.25 zł

Zobacz produkt
KINKIET ŚCIENNY LOFT BASKET WHITE 1XE27

94.00 zł

Zobacz produkt

Budżetując wydatki związane z nabyciem nowego mieszkania od dewelopera, nie zapomnij uwzględnić w cenie wykończenia powierzchni. Ich koszt zależy od różnych okoliczności, ale warto wcześniej przygotować przybliżony kosztorys, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Oceniając koszt wykończenia mieszkania, proponujemy, na co zwrócić uwagę.

Nic dziwnego, że zakup mieszkania wywołuje silne uczucia. Zamieszkanie we własnych czterech ścianach oznacza początek nowego rozdziału w twoim życiu. Nowe mieszkanie to wielka radość, ale to także znacząca inwestycja, dlatego ważne jest, aby ją starannie budżetować. Jeśli zdecydujesz się na zakup nieruchomości na rynku wtórnym, powinieneś spodziewać się ulokowania nowego mieszkania w stanie dewelopera. Nowy właściciel jest odpowiedzialny za wykończenie i wyposażenie lokalu. Ile pieniędzy należy przeznaczyć na wykończenie mieszkania, aby móc zasiąść ostatecznie w wygodnym fotelu przed telewizorem w salonie, który oświetlać będzie nowoczesne oświetlenie szynowe?

wykończenie mieszkania - ile kosztuje

wykończenie mieszkania – ile kosztuje

Koszty wykończenia mieszkania za m2

To, jaki jest koszt wykończenia mieszkania za 1 m2, zależy od różnych czynników. Podstawowym problemem jest wielkość i konfiguracja pomieszczeń. Ważne jest również, aby zastanowić się, jakich materiałów chcesz użyć i jak chcesz ozdobić mieszkanie. Nie możemy przeoczyć wypłaty dla ekipy wykończeniowej, stawka godzinowa zależy od reputacji firmy, a także miasta. Ceny wydają się inne w Warszawie niż Olsztynie czy Sanoku. Istnieje więc wiele zmiennych. Koszt wykończenia mieszkania szacuje się jednak od 1000 do nawet 3000 zł za metr kwadratowy. Koszt wykończenia 50-metrowego mieszkania będzie więc wahał się od 50 000 do 150 000 zł. Za te pieniądze będziesz w stanie wykończyć mieszkanie w rozsądnym standardzie. Jednak ze względu na obecny stan naszej gospodarki, koszty mogą wzrosnąć do 4000 zł za metr kwadratowy. Taki koszt dyktuje wzrost cen usług i materiałów. Najwięcej wydamy na mieszkanie pod klucz w Warszawie, a najmniej na okolicach Zielonej Góry, gdzie mieszkania są znacznie tańsze.

ile kosztuje wykończenie mieszkania

ile kosztuje wykończenie mieszkania

Ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim

Wiedza ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim mieszkania to świadomość budżetu, jaki musimy posiadać. Istnieje kilka etapów planowania ostatecznego remontu. Możesz uzyskać kredyt na wykończenie mieszkania, gdy dostaniesz kredyt na mieszkanie. Możesz wziąć kredyt na wykończenie mieszkania w dowolnym momencie, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Jednak podobnie jak w przypadku pożyczki na zakup, będziesz musiał przejść przez te same wymagania po raz drugi. Kosztorys może pomóc w ocenie budżetu na wykończenie mieszkania.

LAMPA WISZĄCA COPPER 25W LED

292.64 zł

Zobacz produkt
LAMPA WISZĄCA COPPER 5W LED

134.71 zł

Zobacz produkt
LAMPA WISZĄCA COPPER 15W LED

415.72 zł

Zobacz produkt

Konsultacja z projektantem wnętrz może być uwzględniona w oszacowaniem cenowym. Koszty wykończenia można obniżyć, jeśli możemy robić takie rzeczy, jak układanie płytek i samodzielne składanie sprzętu.

Zaoszczędzisz czas i pieniądze, jeśli stworzysz jasny plan działania. Ponadto prace będą znacznie bardziej wydajne niż w przypadku braku planu działania na rzecz przebudowy. To fantastyczny pomysł, aby zatrudnić profesjonalnego projektanta wnętrz, który rozważy lub przejrzy twoje pomysły i przekaże opinię. Dostosuj elektrykę i instalację wodno-kanalizacyjną do wizji pomieszczeń w nowym mieszkaniu. Nowa dystrybucja elektryki jest powszechną techniką, która jest przeprowadzana, gdy mieszkanie jest jeszcze w stanie surowym. Jest to najlepszy czas, aby to zrobić, ponieważ kucie ścian nie spowoduje tak dużego problemu, niż gdyby były już pomalowane lub miały tapety, lub płytki. Jeśli chodzi o wszystkie przewody, układ pomieszczeń w tym stanie jest krytyczny. Można je wtedy w atrakcyjny sposób ukryć w ścianie. Dotyczy to również instalacji telewizyjnych i internetowych.

ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim

ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim

Ile kosztuje urządzenie mieszkania

Chcesz widzieć, ile kosztuje urządzenie mieszkania? Zrób przybliżony kosztorys, aby móc śledzić swoje wydatki. Przedziały cenowe za prace wykończeniowe, a także remontowe, są szerokie. Realne wydatki często przekraczają zabudżetowaną kwotę o kilkaset procent. Koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim zależy od lokalizacji, liczby pokoi i pożądanego poziomu jakości. Jakość materiałów i sprzętu, które wybierzesz, a także koszt wyposażenia, mają wpływ na ilość wydawanych pieniędzy. Musisz również wziąć pod uwagę koszt pracy, aby ukończyć mieszkanie w stanie deweloperskim.

tasma-led-cob-24v-15w-480-led1m-ip20-6500k-300k-100lmw-ra90-5m-10mm-prof-1TAŚMA LED COB 24V | 8W | 320 LED/1M | IP20 | 6500KZobacz produkt
tasma-led-cob-24v-15w-480-led1m-ip20-4000k-250k-90lmw-ra90-5m-10mm-prof-1TAŚMA LED COB 24V | 15W | 480 LED/1M | IP20 | 4000KZobacz produkt
tasma-led-cob-24v-15w-480-led1m-ip20-3000k-150k-80lmw-ra90-5m-10mm-prof-1TAŚMA LED COB 24V | 15W | 480 LED/1M | IP20 | 3000KZobacz produkt

Deski podłogowe czy panele? Płytki dekoracyjne czy gładkie, spójne płytki? Wbudowane czy wolnostojące urządzenia kuchenne? To tylko kilka z pytań, które będziesz musiał wziąć pod uwagę przy wykańczaniu swojego mieszkania. Nie chodzi tylko o estetykę; chodzi również o cały koszt projektu. Cena towarów i usług jest wprost proporcjonalna do ich jakości. Materiały są drogie.

Sprawdź nasze pozostałe artykuły na temat budowy i remontu domu

Możesz wykończyć mieszkanie zarówno w taniej, jak i wysokiej jakości, dzięki ogromnemu asortymentowi płytek, paneli i kolorów. Nawet jeśli nie chcesz wydawać dużych pieniędzy na materiały wykończeniowe, warto rozważyć zainwestowanie w wysokiej jakości podłogi i ściany kuchenne lub łazienkowe. Dlaczego? Powierzchnie lakierowane odświeżą się w ciągu jednego dnia. Wymiana paneli lub płytek może wiązać się z wyższą ceną. Lepiej jest kupować materiały „na lata”.

CZARNA SZYNOWA LAMPA LED 27W MDR BRANTA METALICA 940 60ST - 4000K

376.60 zł

Zobacz produkt
REFLEKTOR SZYNOWY MADARA - CZARNY

100.12 zł

Zobacz produkt
REFLEKTOR LED SZYNOWY PRO BRANTA LUX 27W

422.11 zł

Zobacz produkt
REFLEKTOR SZYNOWY MADARA MINI II - CZARNY

86.92 zł

Zobacz produkt

Pamiętaj, aby uwzględnić również koszty chemii budowlanej. Wszystkie kleje, spoiny, podkłady, muszą być uwzględnione w kosztorysie. Aby wiedzieć, ile danych materiałów będziesz potrzebował na remont, musisz wiedzieć jak obliczyć metry kwadratowe wykańczanych powierzchni. Jeśli zamierzasz wykańczać mieszkanie samodzielnie, nie zapomnij kupić niezbędnych narzędzi.

Meble, sprzęt gospodarstwa domowego, artykuły sanitarne, oświetlenie LED sufitowe, ta grupa wydatków ma generuje największe koszty. Nie da się funkcjonować w mieszkaniu bez wielu rzeczy. Łazienka musi być wyposażona w urządzenia sanitarne i odpowiedni sprzęt, a kuchnia musi zawierać niezbędne części sprzętu gospodarstwa domowego. Łóżko musi być umieszczone w sypialni, sofa musi być umieszczona w salonie, a stół musi być umieszczony w jadalni. Pojawi się również potrzeba garderoby i oświetlenia.

KINKIET PICO BLACK 1XGU10

89.16 zł

Zobacz produkt
LAMPA SUFITOWA PICO BLACK 2XGU10

159.89 zł

Zobacz produkt
LAMPA SUFITOWA PICO BLACK 3XGU10

227.73 zł

Zobacz produkt
LAMPA SUFITOWA PICO BLACK 4XGU10

293.63 zł

Zobacz produkt
LAMPA SUFITOWA PICO BLACK 6XGU10

421.55 zł

Zobacz produkt

Jak widać, lista jest długa, a każdy z jej tematów może być długo omawiany. Meble, akcesoria i sprzęt gospodarstwa domowego są dostępne w szerokim zakresie cen. Dobrym pomysłem jest kupowanie ich w wielu turach, jeśli zależy Ci na utrzymaniu jakości. Najważniejszy jest sprzęt, a następnie akcesoria.

Możesz podjąć część prac wykończeniowych samodzielnie, jeśli masz umiejętności budowlane lub lubisz majsterkować. Wszystkie obowiązki można śmiało powierzyć profesjonalistom. Ile jesteś gotów wydać na wykończenie mieszkania? Koszt pracy zależy od zawiłości i zakresu pracy. Duży, profesjonalny, renomowany zespół profesjonalistów wygeneruje wyższy rachunek, podobnie jak zrobi to lokalizacja i jakość usług.

Trudno jest określić stabilne wartości podczas aranżacji mieszkania. Wszystko zmienia się w zależności od ilości dostępnej przestrzeni, wybranego wystroju wnętrza i rodzaju pomieszczeń. Różnica między kosztem wykończenia jednostki deweloperskiej a kosztem wykończenia mieszkania pod klucz jest znacząca. Koszt wykańczania mieszkania jest wysoki, a czas jego przeprowadzenia długi. Jednak jest niczym, w porównaniu do tego ile trwa budowa domu. Mieszkania urządzone według własnych pomysłów i dostosowane do naszych potrzeb i oczekiwań będzie służyło nam przez wiele lat swoją funkcjonalnością, wygodą, a także eleganckim wyglądem.

Artykuł napisany przez Rafał Brzeziński, 8 września 2021