search-icon
Spis treści

Wynajem hal magazynowych – Czy to się opłaca?

Wynajem hal magazynowych to powszechne rozwiązanie logistyczne, które obsługuje głównie firmy e-commerce. Możesz obniżyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej za pomocą tej usługi. Nie każda firma musi budować własny magazyn, czasami bardziej opłacalny jest wynajem.

LAMPA HERMETYCZNA LED LIMEA GIGANT 52W 150CM - BIAŁA NEUTRALNA

256.68 zł

Zobacz produkt
OPRAWA LED NEXFORCE1 40W NEUTRALNA BIAŁA

164.39 zł

Zobacz produkt
OPRAWA LED NEXFORCE1 60W NEUTRALNA BIAŁA

465.74 zł

Zobacz produkt
  • Wynajem hali magazynowej jest często lepszym rozwiązaniem od jej budowy. Czy wiesz dlaczego?
  • Na co zwracać uwagę przy wynajmie hali? Dowiesz się tego z artykułu.
  • Sprawdź, dla jakich firm wynajem hali magazynowej jest dobrym rozwiązaniem.
Jak zaprojektować magazyn

Jak zaprojektować magazyn

Wynajem hali magazynowej – dla kogo jest to rozwiązanie?

Rosnąca popularność branży e-commerce, a także rosnąca specjalizacja biznesów, sprawia, że na powierzchnię magazynową jest zawsze zapotrzebowanie. Szukają jej firmy produkcyjnych i dystrybucyjne, które mogą oferować usługi logistyczne lub partnerstwa dropshippingowe. Jedynym wyborem wielu firm do przechowywania i sprzedaży przedmiotów jest wynajem pomieszczeń magazynowych. Technika ta jest zwykle stosowana przez sklepy o ograniczonej przestrzeni do przechowywania dużej liczby produktów.

OPRAWA LED RIO HIGH BAY 100W 4000K

Oprawa Rio 100W  typ HIGH BAY od firmy KOBI o kodzie KFRO100NB. Barwa światła biała neutralna 4000K oraz strumień 11000lm.

Oprawa LED RIO HIGH BAY 100W 4000K

222.35 zł

Zobacz produkt

Jest również popularny wśród właścicieli magazynów, chociaż nie nadają się one do wszystkich rodzajów sprzedawanych produktów. Kiedy sprzedawca detaliczny chce zwiększyć swoją ofertę, ale nie może sobie pozwolić na więcej miejsca do przechowywania, rozwiązaniem jest podnajem magazynu od innej firmy lub całkowite zlecenie funkcji przechowywania stronom trzecim.

Wynajem hal magazynowych - Czy to się opłaca

Wynajem hal magazynowych – Czy to się opłaca?

Nie każda firma musi od razu rozwijać własny magazyn, dlatego wynajem jest czasami bardziej opłacalny. Zanim wynajmiesz hale magazynowe, zastanów się nad swoimi aktualnymi wymaganiami, a także tymi, które możesz mieć w przyszłości. Jako właściciel firmy musisz zrozumieć, że płacenie za wolną przestrzeń jest stratą pieniędzy.

OPRAWA LED NEXFORCE1 40W NEUTRALNA BIAŁA

Hermetyczna lampa LED NEXFORCE1 o mocy 40W emituje światło barwy dziennej o maksymalnej mocy 6000 lumenów. Producent zapewnia 5-letnią gwarancję.

OPRAWA LED NEXFORCE1 40W NEUTRALNA BIAŁA

164.39 zł

Zobacz produkt

Dla przedsiębiorców, którzy nie zamierzają zostać właścicielami magazynów, wynajęcie hali magazynowej jest doskonałą opcją. Wynajem hali pozwala być bardziej elastycznym, co jest niezbędne, gdy Twoja firma znajduje się w dziedzinie podatnej na wahania rynkowe. Co więcej, nie jesteś związany z jednym miejscem, co daje ci większą swobodę manewrowania w razie potrzeby i dostosowywania się do warunków rynkowych.

Wynajem magazynu może być najlepszą opcją dla nowych firm, które dopiero zaczynają na rynku, głównie ze względów finansowych. Jest to również dobry wybór, jeśli chcesz od razu zacząć korzystać z udogodnień. Unikasz konieczności wdrażania wieloetapowej procedury inwestycyjnej, która obejmuje np. zaprojektowanie, uzgodnienie, przygotowanie i realizację budowy. Obiekty o różnym standardzie, rozmiarach i lokalizacjach można znaleźć w ofercie firm specjalizujących się w wynajmie hal magazynowych.

Wynajem hali magazynowej

Wynajem hali magazynowej

Sprawdź nasze pozostałe artykuły na temat hal i magazynów

Wynajem hali – na co zwracać uwagę?

Z perspektywy najemców szczególnie pomocne jest wydzielenie powierzchni magazynowej na moduły. W razie potrzeby możesz rozszerzyć zakres usług po podpisaniu umowy o dodatkowe moduły. To fantastyczne rozwiązanie, ponieważ najemca może wykorzystać przestrzeń, zamiast szukać gdzieś magazynu. Długoterminową współpracę może zapewnić zdolność firmy do zapewnienia powierzchni magazynowej oraz elastyczne podejście do klientów.

Panel LED NELIO 60X60 CM 40W 4400LM - BIAŁA NEUTRALNA

Kwadratowy ultrapłaski premium Led panel NELIO emituje światło barwy neutralnej o maksymalnej mocy 4400 lumenów. Atest PZH. Gwarancja 5 lat.

Panel LED NELIO 60X60 CM 40W 4400LM - BIAŁA NEUTRALNA

182.50 zł

Zobacz produkt

Magazyny są zazwyczaj budowane w obszarach przemysłowych miast lub na ich obrzeżach. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na otoczenie magazynu, gdy odkryjesz idealne miejsce. Idealnie byłoby, gdyby w pobliżu było więcej magazynów, a nie, powiedzmy, kompleks mieszkaniowy. Nocne działanie może nie być możliwe, jeśli hala znajduje się w pobliżu budynków mieszkalnych.

Bezpośrednie otoczenie magazynu ma kluczowe znaczenie; zwracaj szczególną uwagę na dostęp i inne opcje infrastrukturalne. Na niektórych obszarach mogą występować zatory drogowe, co powoduje opóźnienia i wyższe opłaty.

Wynajem hali – na co zwracać uwagę

Wynajem hali – na co zwracać uwagę

Zainteresowanie budową hal magazynowych rośnie w wyniku dużego popytu, ale coraz większą popularnością cieszą się również oferty leasingowe. Co zaskakujące, z możliwości wynajmu hal magazynowych korzystają nie tylko międzynarodowe przedsiębiorstwa chcące dostać się na polski rynek, ale także rodzime firmy. Możliwość wynajęcia hali magazynowej to doskonały wybór dla firm, które nie zamierzają stać się właścicielami magazynów. Jako najemca nie jesteś związany z konkretną lokalizacją i możesz działać na własnych warunkach, co jest szczególnie ważne, jeśli pracujesz w dziedzinie, w której warunki rynkowe stale się zmieniają.

Oprawa LED RIO HIGH BAY 150W 4000K

330.44 zł

Zobacz produkt
Oprawa LED RIO HIGH BAY 200W 4000K

446.67 zł

Zobacz produkt
Oprawa LED RIO HIGH BAY 100W 4000K

222.35 zł

Zobacz produkt

Jest to również najlepsza opcja dla firm, które muszą rozpocząć działalność tak szybko, jak to możliwe i wymagają odpowiedniej przestrzeni. Nabycie gruntu, a następnie budowa obiektu na dużą skalę to długotrwała procedura, która wymaga rozwiązania licznych trudności proceduralnych. Wynajem jest o wiele wygodniejszą i oszczędzającą czas opcją.

Hale magazynowe do wynajęcia to idealna opcja dla przedsiębiorstw, które muszą działać szybko i wymagają odpowiedniej hali od zaraz. Wynajem jest o wiele łatwiejszy i szybszy niż budowa hali magazynowej od podstaw.

Artykuł napisany przez Rafał Brzeziński, 5 października 2021