search-icon
Spis treści

Wykończenie wnętrz pod okiem architekta i koordynatora prac budowlanych – czy warto?

Nie każdy chce mierzyć się z samodzielną organizacją remontu domu lub mieszkania, tym bardziej że projektanci i architekci wnętrz mają wiedzę i doświadczenie, którego nie posiadają amatorzy. Praca przebiega jeszcze sprawniej, gdy projektantom pomagają koordynatorzy. Na placu budowy jest to osoba, która dogląda terminowego wykonania wszystkich zadań. Dba nie tylko o podążanie zgodnie z harmonogramem, ale również o jakość wykończenia. Koordynator tak kieruje pracami, że poprawki nie wchodzą w grę. Czy warto zaangażować firmę, zlecić wykończenie wnętrz i dać się wyręczyć architektowi?

Wykończenie wnętrz

Wykończenie wnętrz

Pakiet podstawowy z dobrze rozplanowanym budżetem

Firmy, które oferują kompleksowe prace wykończeniowe, przygotowały pakiety, ułatwiające klientom wybór elementów wyposażenia. Zamiast sprawdzać materiały od wielu producentów, porównywać funkcjonalność i jeszcze koszty zakupu np. spoiwa do montażu, łatwiej zdecydować się na wszystko w jednym pakiecie. Odpowiedniej jakości asortyment został pogrupowany w artykuły preferowane przez architekta. Dzięki temu wykończenie wnętrz przebiega sprawnie i szybko, a prace na placu budowy idą gładko.

Materiały są porównywalnej jakości, tworzą spójną całość i harmonizują z wnętrzem. Pakiety podstawowe polecane są klientom, którzy planują zamieszkać w lokalu i chcą zaaranżować pomieszczenia na własny użytek, ale również na wynajem. Dzięki doświadczeniu architekta wykończenie zostanie dopasowane w taki sposób, że nikt nie będzie czuł się zmuszony do porzucenia swoich marzeń.

Wykończenie wnętrz

Wykończenie wnętrz

Trwałe i funkcjonalne wyposażenie w przystępnych cenach

Wielu klientom zależy na funkcjonalnych i trwałych rozwiązaniach, ale muszą się liczyć z ograniczeniami w budżecie. To właśnie dla nich pakiet podstawowy jest najlepszym rozwiązaniem. Nowoczesne wykończenie wnętrz, a do tego funkcjonalne rozwiązania i trwałe wyposażenie w przystępnych cenach, wypełni przestrzeń i udomowi surowe mury.

Klasyczna szarość, elegancka czerń lub zabawa kolorem – trzy style do wyboru proponuje architekt klientom, którzy wybiorą pakiet komfortowy. Warto pamiętać, że oczywiście istnieje wiele możliwości odstępstw od każdego scenariusza.

Znakomite efekty uzyskuje się poprzez nadanie przestrzeni więcej indywidualnego charakteru. Niezależnie od wersji programu, na którą zdecydują się klienci, w razie potrzeby poszerza się zakres prac o elementy dodatkowe czy niestandardowe doposażenie.

Sprawdź nasze pozostałe artykuły na temat budowy i remontu domu

Więcej opcji w pakietach premium

Pakiet z aranżacjami w trzech stylach i tonacjach (szary, czarny i zabawa kolorami) to nie wszystko. Projektanci wnętrz przygotowali o wiele więcej opcji dopasowanych do oczekiwań i możliwości finansowych. Po wstępnej rozmowie i poznaniu założeń budżetowych proponują rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb. Ważne, ile chcesz przeznaczyć na wykończenie oraz aranżację mieszkania, dlatego warto powierzyć to zadanie w ręce kogoś, kto wie, jak najlepiej zagospodarować środki przeznaczone na wykończenie wnętrz.

Artykuł napisany przez Edyta Kawnik, 13 września 2022