search-icon
Spis treści

Ile kosztuje remont łazienki w 2022 roku

Wiele czynników wpływa na koszt jaki poniesiemy remontując łazienkę czy jakiekolwiek inne pomieszczenie. Cena wykończenia łazienki w 2022 roku zależna jest od tego z jakiej półki cenowej wybierzemy produkty. To ile kosztuje remont łazienki w 2022 roku zależy od jakości produktów, średni koszt to około 35 tyś. zł. Oszacowanie, ile kosztuje zrobienie łazienki, jest prostsze, gdy przygotujemy kosztorys remontu. Dobrze przygotowany kosztorys remontu łazienki powinien obejmować wszystkie części zamierzonych prac, od przygotowania do zakończenia. Jakie są jego najważniejsze aspekty?

remont łazienki

remont łazienki? szukasz oświetlenia zadzwoń do nas

 • Remont łazienki to zadanie czasochłonne i kosztowne.
 • Wiedza o kosztach remontu łazienki wyprzedzeniem może pomóc uniknąć nieprzyjemnych okoliczności i nadmiernych wydatków.
 • Całkowity koszt remontu łazienki zależy od wielu czynników.
 • Wpływ na niego ma wielkość pomieszczenia, zakres prac, użyte materiały czy wybór ekipy remontowej.
 • Remont łazienki to prace wstępne, montaż instalacji, kładzenie płytek, montaż “biały”, montaż oświetlenia i akcesoriów oraz prace wykończeniowe.
 • Przy planowaniu budżetu na remont łazienki nie można zapomnieć o oświetleniu i akcesoriach.
 • Profile led – najmodniejsze oświetlenie roku 2022 wybierane przy remontach
koszt remontu łazienki

Koszt remontu łazienki

Koszt wynagrodzenia zawodowego, który często zajmuje znaczną część budżetu. Można go zmniejszyć, wykonując część pracy samodzielnie.

Jakie są korzyści z przygotowania kosztorysu? Przede wszystkim pozwala on ocenić, jaki budżet przeznaczyć na remont łazienki. Ponieważ rzeczywista cena może się nieco wahać od początkowego oszacowania, dobrym pomysłem jest zdefiniowanie przedziału cenowego lub czynnika marginesu błędu wynoszącego około 10-20% obliczonej kwoty.

Zawsze odnoś się do konkretnego pomieszczenia i jego wielkości w kosztorysie. Oblicz powierzchnię ścian, podłogi i sufitu, pomniejszając o wymiary drzwi i okien, aby określić przewidywany koszt przebudowy łazienki. Nie warto kupować materiałów przekraczających to, co jest wymagane – powinno być wystarczająco dużo zapasów w przypadku uszkodzenia lub konieczności cięcia płytek.

KINKIET SHINE CHROME 11W LED

186.06 zł

Zobacz produkt
KINKIET SHINE CHROME 15W LED

295.57 zł

Zobacz produkt
KINKIET SHINE CHROME 7W LED

157.96 zł

Zobacz produkt
KINKIET SHINE CHROME 13,8W LED

257.77 zł

Zobacz produkt

Remont łazienki koszt robocizny

Decydując się na modernizację swojego mieszkania jednym z droższych pomieszczeń jest łazienka. Każdy z nas zastanawia się jaki jest stosunek biorąc pod uwagę remont łazienki a koszt robocizny. Przyjmując, że za całkowity remont łazienki zapłacimy 30tyś złotych, a wykonawcy zapłacimy 8tys. wtedy stosunek patrząc na remont łazienki a koszt robocizny wynosi 1:3. Możemy przyjąć iż cena robocizny to jedna trzecia ceny całych kosztów.

Temat tego, ile kosztuje remont łazienki i robocizna, pojawia się często na etapie planowania projektu, jeszcze przed ukształtowaniem wizji nowego wnętrza. Trudno jest udzielić ostatecznej odpowiedzi, ponieważ ilość wydatków zależy od różnych okoliczności. Wielkość pomieszczenia, różnorodność działań i zastosowane materiały są najważniejsze. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę ceny w różnych częściach kraju. Łączne różnice mogą wynosić setki, a nawet tysiące złotych. Oszczędności są kuszące, ale ważne jest, aby dokładnie rozważyć wszystkie opcje. Dobry plan z pewnością przełoży się na unikanie błędów i oszczędzanie zmartwień, jeśli chodzi o remont łazienki. Jak więc dowiedzieć się, ile będzie kosztować remont łazienki? Jakie są koszty, które musisz wziąć pod uwagę?

Kosztorys robocizny Łazienki 2022r.

Kosztorys robocizny Łazienki 2022r.

Remont łazienki i jego koszt to mimo niewielkiej wielkości samego pomieszczenia, przedsięwzięcie dużej skali. Całkowity koszt remontu łazienki może okazać się bardzo wysoki, a często trudno o znaczące oszczędności podczas prac remontowych. Nie ma drogi “na skróty”, za to często pojawiają się nowe nieplanowane prace i wydatki.

Łazienka jest ostatnim i najważniejszym elementem procesu renowacji całego mieszkania. Pamiętajmy, że atmosferę pomieszczenia często tworzą drobne detale. W zależności od producenta i stylu zakup akcesoriów i oświetlenia może kosztować nas od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych.

TAŚMA LED COB 24V | 15W | 480 LED/1M | IP68 | 7100K

24V 5m taśma COB LED od firmy PolskiLED o kodzie AA-388-COB-15W-35175. Barwa światła biała zimna 7100K oraz klasa szczelności IP68. Idealnie sprawdzi się w oświetleniu łazienki.

TAŚMA LED COB 24V | 15W | 480 LED/1M | IP68 | 7100K

249.00 zł

Zobacz produkt

Wszystkie stawki wymienione powyżej są szacunkowe. Przeglądając oferty sklepowe i sprawdzając rynek, bez wątpienia zauważysz różnice w jednym lub drugim kierunku. Ostateczny koszt przeróbki łazienki prawdopodobnie zależy od jakości armatury i wykończenia, doświadczenia zespołu remontowego, wyjątkowości pomieszczenia i ostatecznego standardu łazienki. Koszt usług remontowych różni się w zależności od regionu: w niektórych częściach Polski różnica może wynosić 10-20 procent. Każdy wykonawca ma również swój własny cennik. Zalecamy także przygotowanie budżetu z zapasem około 15% szacunkowych kosztów. Pozwoli nam to bez obaw wyremontować łazienkę, jednocześnie przygotowując się na nieprzewidziane wydarzenia i koszty.

Remont łazienki koszt robocizny

Remont łazienki koszt robocizny

Ile kosztowałby mnie remont łazienki? Niestety, nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania tego problemu. Wynika to z faktu, że łazienka łazience jest nierówna, a ceny renowacji różnią się znacznie w zależności od wyposażenia łazienki, takiego jak wybrana armatura, urządzenia sanitarne i rodzaj płytek ceramicznych. Musimy również wziąć pod uwagę wielkość łazienki, zakres pracy, którą należy wykonać, oraz towarzyszące jej koszty pracy. Należy jednak pamiętać, że niska cena produktu może ukrywać jego słabą jakość. Im bardziej wytrzymały i trwały sprzęt otrzymamy, tym dłużej będzie nam służył i tym bardziej niezawodny i mniej awaryjny będzie.

Kosztorys Łazienki robocinzny pdf do pobrania

Jeżeli szukasz wzoru pliku kosztorysu do łazienki, do pobrania w formacie .pdf zachęcamy do zapoznania się naszym wzorcem. Plik Kosztorys robocizny.pdf , tworzyliśmy na podstawie konsultacje z fachowcami zajmującymi się wykończeniami łazienek. Zobacz jak łatwo możesz samemu obiczyć, ile będzie cię kosztowała robocizna fachowca.

Kosztorys robocizny Łazienki wzór  – pobierz pdf 

Kosztorys Łazienki robocinzny xlsx, xls, ods do pobrania

Kosztorys robocizny Łazienki Plik edytowalny- zamieszczamy wzorzec pliku możliwego do edycji w trzech różnych formatach dla ludzi zainteresowanych. Pierwszy format to xlsx, dugi xls a trzeci ods. Kosztorys Łazienki – robocizna  ten w łatwy sposób pozwoli oszacować lub zrobić wycenę robocizny łazienki. Plik jest prezentowany w trzech formatach: po to by jak najwięcej osób mogło skorzystać z niego. W kalkulatorze są zamieszczone średnie ceny obowiązujące na rok 2022. Zapytaliśmy około 30 wykonawców i uśredniliśmy cenę za montaż. Kosztorys i ankietowani byli z województwa łódzkiego.

Kosztorys robocizny Łazienki. xlsx – pobierz plik 

Kosztorys robocizny Łazienki xls – pobierz plik 

Kosztorys robocizny Łazienki.ods – pobierz plik 

Kosztorys remontu łazienki

Aby odpowiednio zaplanować remont łazienki, należy zadbać o każdy szczegół. Jeśli nie chcemy być zaskoczeni finalną ceną jaką zapłacimy za wykonane usługi, sporządźmy kosztorys remontu łazienki. Robiąc remont łazienki spodziewać możemy się kosztów rzędu kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przykładowo posiadając łazienkę 6 m2 remont wyniesie nas około 27-35 tyś. złotych, wszystko zależy od ilości usług i jakości produktów.

Gdy robimy remont łazienki – kosztorys to jedna z podstawowych rzeczy. Wymagane jest sporządzenie kosztorysu dla całego projektu w celu precyzyjnego określenia przybliżonego kosztu remontu łazienki. Pierwszym krokiem jest naszkicowanie układu pomieszczenia i sporządzenie inwentaryzacji towarów i wyposażenia. Fundamentem jest precyzyjne wymiarowanie wewnętrzne, dzięki czemu, gdy przychodzi czas na montaż pralki czy szafki, nie okaże się, że zabrakło nam kilku centymetrów. Każdy projekt powinien uwzględniać unikalne cechy wnętrza, a także potrzeby domowników.

Kosztorys remontu łazienki

Kosztorys remontu łazienki

Zamiast samodzielnie budować plan, wiele osób decyduje się na zatrudnienie architekta. Zdefiniowany budżet jest następnie wykorzystywany do stworzenia profesjonalnego projektu wnętrza – koncepcyjnego lub funkcjonalnego z wizualizacją. Jest to praktyczne rozwiązanie, ale wiąże się z dodatkowymi kosztami. Koszt łazienki wzrasta o około 100 zł/m2 do nawet 400 zł/m2 w zależności od zakresu prac i warunków podanych przez specjalistę. Każda ekipa do remontu łazienki ma swoje indywidualne ceny. Pomoże nam to jednak w jak najlepszym wykorzystaniu tego obszaru. Darmowe oprogramowanie do tworzenia projektów, usługi projektowe w sklepach budowlanych lub po prostu kartka papieru i ołówek to inne opcje. Kalkulator kosztów remontu jest także poręcznym narzędziem.

Ile trwa remont łazienki stan deweloperski

Podejmując decyzję o przeprowadzeniu remontu łazienki niewątpliwie interesuje nas czas jego trwania. To ile trwa remont łazienki – stan deweloperski, zależy od tego czy konieczne było kucie płytek a także ile instalacji jest potrzebnych do założenia lub przerobienia. Średnio czas ten wynosi 2-3 tygodnie.

Ile trwa remont łazienki to najczęściej pojawiające się pytanie obok tego, ile będzie on kosztować. Podobnie jak oszacowanie kosztu remontu, tak i znalezienie odpowiedzi na to, ile będzie on trwał, jest trudne i zależy od wielu czynników. Te same rzeczy, które wpływają na koszt, wpłyną także na czas realizacji remontu. Przeciętnie możemy założyć, że remont łazienki trwa około 2-3 tygodnie. Odchyły mogą być jednak zarówno w jedną, jak i drugą stronę, przy czym raczej czas ten się wydłuża, niż skraca. Znalezienie odpowiedzi na to, ile będzie trwał remont łazienki, jest, podobnie jak w przypadku tego, ile trwa budowa domu jedynie przybliżona. Dobrze przygotowany plan pozwoli nam jednak w miarę możliwości dobrze oszacować czas jego trwania.

Wynagrodzenie za wszystkie prace jest często negocjowane, ale warto zauważyć, że szersze obszary i zakresy działalności mogą skutkować atrakcyjnymi obniżkami. Chociaż całkowity koszt będzie wyższy, w porównaniu do kosztu remontu małej łazienki w bloku, będzie bardziej opłacalny w przeliczeniu na metr kwadratowy. W rezultacie, planując remont, zastanów się, czy opłacalne jest zatrudnienie firmy, która może obsłużyć wszystkie aspekty projektu.

Przeniesienie punktów instalacji elektrycznej i hydraulicznej w łazience w stanie deweloperskim jest powszechne. Załóżmy, że współpracujemy z dobrymi i niezbyt drogimi specjalistami. W naszej łazience znajdują się cztery punkty hydrauliczne. Pojedynczy punkt kosztuje średnio 200,00 zł. W efekcie za pełną pracę wodno-kanalizacyjną zapłacimy 800,00 zł. Ukończenie instalacji elektrycznej będzie nieco niższym kosztem. Zakładamy, że będziemy musieli przenieść pięć punktów elektrycznych. Za pracę taniego elektryka zapłacimy 350 zł. Zakup lampy sufitowej w celu rozjaśnienia naszego pokoju będzie również niezbędną inwestycją.

Generalny remont łazienki koszt

Generalny remont łazienki to koszt jaki musimy ponieść za m.in. fugowanie, kucie płytek, zakup mebli czy umywalek itp. Do tego musimy dodać też koszt robocizny. Przy obecnych cenach, w roku 2022 za generalny remont łazienki koszt z jakim musimy się liczyć to około 31 tyś zł. Przy założeniu, iż mamy do czynienia z łazienką o wielkości ok. 5 m2. Zbadanie wszystkich urządzeń może pomóc w ustaleniu, ile będzie kosztować przebudowa łazienki. Sprawdź stan instalacji elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych; jeśli wymagają naprawy, najlepiej zrobić to przed wprowadzeniem ostatecznych poprawek na ścianach i podłogach. Zmiana układu pomieszczenia może również spowodować bałagan w tych systemach. Przeniesienie wanny lub zlewu w nowe miejsce będzie wymagało przeniesienia zaopatrzenia w wodę. Zmiana położenia lampy wiąże się również ze zmianą położenia wyjścia prądowego. Skutkuje to wzrostem wydatków.

To, ile kosztuje robocizna w łazience oraz wszystkie materiały wpływa na całkowity koszt remontu łazienki. Koszt przeróbki łazienki zależy od wielkości przestrzeni i zakresu pracy do wykonania. Mniejsze zmiany, takie jak wymiana opraw, można zmieścić w budżecie kilku tysięcy złotych. Ogólne ulepszenia, takie jak całkowita metamorfoza wnętrza, wymagają znacznie większego wkładu.

Ile kosztuje remont nowoczesnej łazienki? W początkowej fazie należy rozważyć następujące działania:

 • 45–55 zł/m2 kucie płytek ściennych
 • 25–35 zł/m2 kucie płytek podłogowych
 • 30–35 zł/m2 jastrych samopoziomujący o grubości do 4 cm
 • 5-7 zł/ m2 za gruntowanie czyszczonej powierzchni pod płytki
 • 10–30 zł/m2 na odbudowę powierzchniową ubytków.

Dodatkowa praca, którą należy uwzględnić w odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje budowa łazienki, to:

 • 15–20 zł/m2 za malowanie ścian
 • 80–110 zł/m2 montaż płytek podłogowych 30 x 30 cm
 • 100–150 zł/m2 montaż płytek podłogowych wielkoformatowych
 • 120-160 zł/m2 montaż mozaiki
 • 50–60 zł/m2 za układanie płytek ściennych
 • 70-100 zł/m2 na układanie gresu porcelanowego
 • 90–130 zł/m2 na montaż mozaiki
 • 15-20 zł/m2 malowanie sufitu

Montaż przyłączy wodno-kanalizacyjnych

 • Przyłącza pod baterię zimna, ciepła woda – 200zł
 • Przyłącza pod montaż muszli klozetowej -170zł
 • Przyłącza pod brodzik – 200zł

Biały montaż

 • Kran – 50zł
 • Umywalka – 50zł
 • Wanna -100zł
 • Brodzik bez kabiny – 100zł
 • Brodzik z kabiną – 200zł
 • Przyłącze z grzejnikiem – 200zł
 • Ogrzewanie podłogowe bez rury za 1 m2 – 30zł
 • Ogrzewanie podłogowe z ociepleniem i folią – 33zł

 

Należy mieć świadomość, że jeśli stosujemy nieszablonowe rozwiązania, takie jak płytki o niestandardowych formach, trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje wykańczanie łazienki. Zakup chemii budowlanej, takiej jak klej do płytek, podkład i zaprawa do podłogi i ścian, powinien także być uwzględniony w kosztorysie remontu łazienki. Płytki w niskich cenach można kupić już za 17 zł za metr kwadratowy, natomiast droższe płytki mogą kosztować nawet 160 zł za metr kwadratowy. Trzeba będzie również kupić zaprawę, klej i podkład. Za zaprawę ścienną zapłacimy od 12,40 zł do 51 zł, w zależności od cen rynkowych. Klej i grunt to kolejne wydatki.

Bardzo ważne jest, aby podłoga w łazience była długotrwała i wodoodporna. Aby zmniejszyć ryzyko poślizgnięcia się na mokrym podłożu, okładzina powinna być bezpieczna. W związku z tym ważne jest, aby zwracać uwagę na fakturę powierzchni płytek podłogowych. Ci, którzy mają nieskazitelnie gładką i lśniącą powierzchnię, są bardziej narażeni na upadek. Podłoga w łazience powinna być odporna na uderzenia i kontakt z substancjami chemicznymi. Plusem jest to, że jest prosta w czyszczeniu. Najbardziej rozpowszechnione są okładziny wykonane z klinkieru, terakoty, kamienia, paneli lub naturalnego drewna (gatunki egzotyczne są najbardziej odporne na wilgoć, ale jednocześnie droższe niż drzewa domowe). Kamień naturalny jest trwały i atrakcyjny we wnętrzu. Granit, wapień i marmur należą do najpopularniejszych naturalnych materiałów okładzinowych ze względu na ich niski koszt. Oczywiście remont podłogi w łazience wymaga usunięcia starych płytek podłogowych, wyrównania i przygotowania podłoża z uwzględnieniem nowych punktów i połączeń hydraulicznych i elektrycznych. Aby uzyskać gładką podłogę, najprawdopodobniej trzeba będzie wylać zaprawę wyrównującą, która kosztuje średnio 20 zł za metr kwadratowy. Koszt ułożenia jastrychu samopoziomującego wynosi 30-35 zł za metr kwadratowy.

Ile kosztuje remont małej łazienki

Ile kosztuje remont małej łazienki

Remont łazienki to spory wydatek, jednak nie każda łazienka jest taka sama przez co kwota jaką musimy zapłacić będzie się różniła. Jeśli chcemy dowiedzieć się ile kosztuje remont małej łazienki musimy wiedzieć, że za m2 fachowcowi trzeba zapłacić około 250 zł. W małej łazience zużyjemy dużo mniej materiału, kupimy mniej płytek i mniejszą wannę. To wszystko sprawia, że koszty spadają. Koszt remontu nawet niewielkiej łazienki zależy w większości od zakresu prac, ale podstawowymi czynnikami wpływającymi na wielkość inwestycji są zakupione materiały oraz rekompensata wypłacana ekipie konserwatorskiej. Wymieniając instalację i okładziny ścienne w ramach ogólnej metamorfozy, musimy wziąć pod uwagę znacznie wyższe ceny. Jeśli jednak chcemy zmienić płytki, oprawy i ceramikę, same materiały będą kosztować krocie.

Przeczytaj nasze inne artykuły o budowie i remoncie łazienki

Ilość i rodzaj szafek łazienkowych, materiał, z którego są zbudowane, oraz technika instalacji wpływają na koszt modernizacji małej łazienki. Możesz wykorzystać przestrzeń między innymi częściami do zawieszenia lub stania szafek, umieszczenia ich pod ladą lub zainstalowania szuflad umywalkowych lub szafek bocznych.

Ile kosztuje remont łazienki w bloku

Czy remont łazienki znajdującej się w bloku będzie różnił się od tej znajdującej się w domu? Układ instalacji w pomieszczeniu ma wpływ na to ile kosztuje remont łazienki w bloku, koszt takiego remontu często jest lekko większy, iż na małej powierzchni musimy zamieścić wiele elementów. Przyjmując że łazienka ma wielkość około 5m2 sam koszt robocizny z przyłączami, płytkami , sanitariatami to koszt rzędu 8 tysięcy, reszta to materiały które wahają się od 18 do 35 tysięcy i więcej. Jeśli decydujemy się na remont łazienki pamiętajmy, że koszt będzie zależny od wielkości pomieszczenia. Remont łazienki w bloku to zazwyczaj logistyczny koszmar. Musisz najpierw zaplanować całe wnętrze, a następnie wybrać najlepsze materiały wykończeniowe, ceramikę i meble łazienkowe, zanim obliczysz koszt remontu. Koszt przebudowy łazienki zależy od wielu rzeczy. Czynniki te obejmują wielkość pomieszczenia, materiały użyte do renowacji i wykończenia wnętrza, zakres świadczonych usług, ich jakość oraz wiedzę zespołu remontowego.

Ile kosztuje remont łazienki w bloku

Ile kosztuje remont łazienki w bloku

Planując metamorfozę łazienki, musimy najpierw sporządzić listę wszystkich niezbędnych napraw i regulacji, które chcemy wykonać. Zakres przebudowy może być szeroki lub wąski. Często wystarczy wymienić meble łazienkowe, aby odświeżyć łazienkę przy minimalnym wysiłku. Koszt zakupu ceramiki łazienkowej i jej montażu to również znaczna część całkowitej gotówki potrzebnej do remontu łazienki. Jeśli sprzęt w naszej łazience jest w dobrym stanie, nie możemy go zmienić; możemy po prostu odnowić jego otoczenie. Jeśli jednak zdecydujemy się na wymianę sprzętu, poniesiemy znaczne opłaty.

Średni koszt remontu łazienki

Średni koszt remontu łazienki wynosi około 250 zł za metr kwadratowy. Cena ta podana jest przyjmując, że wyposażenie jest średniej jakości. W przypadku produktów dobrej marki na remont łazienki przygotujmy około 35 tyś. zł. za cały remont. Koszt remontu łazienki zależy od kilku zmiennych czynników. Jakie to czynniki? Przede wszystkim wzrost cen materiałów i usług spowodowany takimi okolicznościami jak inflacja. Jak dobrze wiemy w 2022 roku każda dziedzina życia znacznie wzrosła jeśli chodzi o opłaty. Normalnym jest więc, że decydując się na remont spotkamy się z wyższymi cenami niż osoby, które dokonywały remontu np. w ubiegłym roku.

Ponieważ łazienka jest tak osobistą przestrzenią, nawet niewielka usterka może wymagać rozległych napraw. W związku z tym ważna jest ocena stanu instalacji i być może jej wymiana podczas planowania przeróbki łazienki. Dzięki temu nowym wnętrzem można cieszyć się przez wiele lat bez obawy o ukryte wady czy problemy z montażem.

Średni koszt remontu łazienki

Średni koszt remontu łazienki

Przede wszystkim oceniany jest stan kanalizacji i instalacji wodno-kanalizacyjnej. Ma to kluczowe znaczenie dla uniknięcia zatorów i wycieków wody. W przypadku starszych rur dobrym pomysłem jest użycie kamery do sprawdzenia wycieków. Koszt modernizacji łazienki będzie tańszy, jeśli konstrukcja okaże się funkcjonalna. Prace hydrauliczne, jeśli to konieczne, będą kosztować co najmniej 700-800 zł. Koszt wymiany instalacji elektrycznej zależy od różnych czynników, w tym rodzaju ścian i lokalizacji gniazd. Średni koszt pracy nad jednym to ok 120zł. Następnym ważnym etapem remontu łazienki, po instalacji urządzeń sanitarnych takich jak wanny czy umywalki, jest zaplanowanie wystroju łazienki. Warto zwrócić szczególną uwagę na wielkość swojej łazienki podczas wybierania mebli i kolorów ścian, gdyż mały metraż łazienki nie będzie odpowiednim miejscem dla ciemnych mebli czy ścian. W takim przypadku elementy wyposażenia powinny być wbudowane w ściany. Wykonując kolejne etapy remontu łazienki takie jak właśnie wyposażenie czy wybranie oświetlenia, warto przemyśleć przede wszystkim aspekt funkcjonalności korzystania z łazienki.

Średni koszt remontu łazienki

Średni koszt remontu łazienki

 

Kosztorys remontu łazienki dla niepełnosprawnych

Łazienka dla osób niepełnosprawnych nieznacznie będzie różniła się. Do tego rodzaju łazienki dojdą dodatkowe elementy, dlatego dobrze jest posłuchać rady ekspertów i wszystko dokładnie rozplanować. Jeśli robimy remont łazienki dla osoby niepełnosprawnej – kosztorys to niezbędna rzecz w tym przypadku. Kosztorys remontu łazienki dla niepełnosprawnych wygląda następująco:

Przykładowy kosztorys remonu łazienki dla niepełnosprawnych do pobrania u nas z możliwością edycji.

Kosztorys remontu łazienki .xlsx

Przykładowy kosztorys remontu łazienki dla niepełnosprawnych powinien zawierać informację nie tylko o tym, ile kosztuje umieszczenie płytek łazience. Zrób listę całego sprzętu, którego będziesz potrzebować, w tym lamp. Wbrew pozorom koszt modernizacji łazienki w budynku lub domu może się znacznie różnić w zależności od preferencji oświetleniowych. Lampy łazienkowe wahają się w cenie od kilkudziesięciu złotych za pojedyncze punkty świetlne do kilku tysięcy złotych za designerskie modele. Decydując się na najlepszą opcję, należy pamiętać nie tylko o cenie światła, ale także o koszcie późniejszej operacji. Profile LED, oświetlenie boczne, świetliki i reflektory są często stosowane w łazienkach oprócz światła górnego.

Kosztorys remontu łazienki dla niepełnosprawnych

Kosztorys remontu łazienki dla niepełnosprawnych

Biały montaż, czyli montaż urządzeń sanitarnych, ma również znaczący wpływ na koszt remontu łazienki. Pojawiają się pytania, jak zamontować kabinę prysznicową czy wannę, bidet czy pisuar i ile to będzie kosztowało. Przykładowy kosztorys remontu łazienki pokazuje, że oprócz kosztów samych urządzeń, należy wziąć pod uwagę:

Montaż przyłączy wodno-kanalizacyjnych

 • Przyłącza pod baterię zimna, ciepła woda – 200zł
 • Przyłącza pod montaż muszli klozetowej -170zł
 • Przyłącza pod brodzik – 200zł

Biały montaż

 • Kran – 50zł
 • Umywalka – 50zł
 • Wanna -100zł
 • Brodzik bez kabiny – 100zł
 • Brodzik z kabiną – 200zł
 • Przyłącze z grzejnikiem – 200zł
 • Ogrzewanie podłogowe bez rury za 1 m2 – 30zł
 • Ogrzewanie podłogowe z ociepleniem i folią – 33zł

Najprostsze wanny czy kabiny kosztują około 300 zł, natomiast te najdroższe kosztują kilka tysięcy złotych. Cena wanny powinna zawierać koszt obudowy. Porządna kabina prysznicowa może kosztować od 1500 do nawet 10 tysięcy złotych. Baterię prysznicową można kupić za 45 zł, ale markowe baterie mogą kosztować nawet 600 zł. Panel natryskowy waha się w cenie od 400 zł do nawet 2000 zł. Jeśli chodzi o toalety, mamy możliwość wyboru pomiędzy tradycyjną kompaktową toaletą ze zbiornikiem zewnętrznym lub toaletą do zabudowy. Drugi wybór jest najbardziej kosztowny. Najprostsze klasyczne muszle klozetowe kosztują 200 zł, natomiast te najbardziej luksusowe kosztują prawie 1000 zł. Wbudowana toaleta może kosztować od 400 zł do 1500 zł i więcej. Za najtańsze umywalki zapłacimy około 130 zł, a za najdroższe 700 zł. Cena umywalki podwieszanej będzie wahać się od 150 zł do 600 zł. Ze względu na niewielkie rozmiary łazienki nie każdy decyduje się na zainstalowanie pisuaru lub bidetu. Tym trudniejsze jest funkcjonalne zaaranżowanie i umieszczenie wszystkich rozwiązań w małej łazience. Bidet kosztuje od 300 do 900 zł, natomiast bateria od 100 do 500 zł. Płytki ceramiczne mogą być używane w tańszej wersji w cenie od 17zł/m2, a najdroższe płytki kosztują nawet 200 zł za m2. Bateria łazienkowa kosztuje około 250 zł, a instalacja kosztuje kolejne 150 zł.

Koszt remontu łazienki 4m2

Każda łazienka ma inny wymiar, dla jednych mała łazienka jest niefunkcjonalna, dla jeszcze innych jest idealna pod każdym względem. Posiadając niewielką łazienkę możemy urządzić ją równie pomysłowo co w większych jej odpowiednikach. Koszt remontu łazienki 4m2 przyjmując, że planujemy remont łazienki od a do z, wyniesie nas w granicach 25600zł. W cenie tej mieszczą się takie usługi jak zakładanie płytek, malowanie czy instalacja m.in. umywalek. Koszt remontu łazienki w bloku 4 m2 nie jest więc wielkim kosztem. Remont małej łazienki to mniejszy koszt opłaty fachowcowi za pracę. Zanim zaczniemy prace nad przebudową i zaczniemy układać budżet, musimy sprawdzić systemy kanalizacyjne i wodno-kanalizacyjne. Możemy łatwo ustalić, czy będziemy musieli zaangażować hydraulika, zwracając uwagę na to, czy woda płynie w odpowiednim tempie i czy nie ma żadnych wycieków. Przy podejmowaniu decyzji o wyremontowaniu łazienki musimy wziąć pod uwagę koszty. To ile kosztuje remont łazienki 4m2 w dużej mierze zależy od wielkości zmian. W przypadku drobnych zmian, takich jak instalacja nowej wanny , należy wziąć pod uwagę koszt pracy i zakup nowej armatury, a także akcesoriów i wyposażenia. Koszt remontu łazienki z rynku wtórnego jest wyższy, ze względu na konieczność usunięcia wszystkich istniejących konstrukcji i ewentualnej wymiany urządzeń elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych. Jeśli chodzi o wykończenie łazienki, lista pozycji kosztowych jest obszerna, niezależnie od wielkości pomieszczenia. Wanna, prysznic i toaleta, a także większość innych urządzeń, są stałe. Oznacza to, że cena nie wzrasta proporcjonalnie do całkowitego kosztu wraz ze wzrostem wielkości pokoju.

Remont małej łazienki porady:

Koszt remontu łazienki 3 m2

Łazienka o wymiarach 3 m2 jest małym pomieszczeniem, które mimo, że tak jak każda łazienka może być urządzona w nowoczesnym, modnym stylu, pochłonie mniej funduszy ze względu na mniejsze zużycie materiału. Znajdzie się w niej mniejsza ilość płytek, a co za tym idzie koszt robocizny równiej zmniejszy się. Wieszając lustro zyskamy optymalne powiększenie lokum. Remont łazienki – prysznic bez brodzika to idealne rozwiązanie w małych łazienkach.

 

Koszt remontu łazienki 5 m2/ 6 m2

Posiadając łazienkę o wymiarach 5 m2 lub 6 m2, która nie jest zbyt pokaźnych rozmiarów nasze koszty tak jak w przypadku łazienki o wymiarach 3 m2, spadną za koszty robocizny. Nie będzie to jednak znaczny spadek. W łazience o takich wymiarach możemy zastosować małej wielkości kabinę prysznicową, która zajmuje mniej miejsca i idealnie wpasuje się we wnętrze pomieszczenia.

 

Koszt remontu łazienki 9 m2 / 10 m2

W przypadku łazienki o wymiarach 9 m2 czy 10 m2 możemy sobie pozwolić na wannę lub dosyć dużą kabinę prysznicową, a także szafki naścienne nadające charakteru naszemu pomieszczeniu. Koszt urządzenia takiej łazienki będzie większy nawet poprzez sam metraż, za który zapłacimy fachowcowi.

Artykuł napisany przez Rafał Brzeziński, 8 czerwca 2022