search-icon
Spis treści

Jaki zestaw narzędzi do domu? Każdy powinien je mieć.

Dom oraz mieszkanie wiążą się z dużą ilością niezbędnych prac i napraw. Aby moc ich dokonywać, należy zgromadzić odpowiedni zestaw narzędzi. W zależności od umiejętności potrzebujemy różnego typu narzędzi. Wszystkie narzędzia ułatwiają na prace, zarówno te trudniejsze i te łatwe. 

 • Zestaw podstawowych narzędzi jest obowiązkowym wyposażeniem każdego domu. Sprawdź, jakie to są narzędzia.
 • Dzięki narzędziom możemy wykonywać podstawowe prace i konieczne naprawy.
 • Mając większe umiejętności, potrzebujemy bardziej rozbudowanego zestawu narzędzi do domu.
 • W gospodarstwie domowym muszą się znaleźć także narzędzia ogrodnicze.

Szukasz pomysłu na oświetlenie warsztatu ?  zapraszamy !!!

Schowek narzędziowy

Schowek narzędziowy

Jaki zestaw narzędzi kupić?

W zależności czy jesteś amatorem, czy domorosłym twórcą akcesoriów DIT, musisz zastanowić się jaki zestaw narzędzi kupić. Skrzynka narzędzi do napraw w domu jest niezbędną inwestycją na nieuniknione naprawy i zadania w domu, niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem, czy wynajmujesz. Zestaw narzędzi domowych powinien być w stanie sprostać większości zadań domowych. Jeśli wolisz proste projekty, takie jak składanie mebli i wymiana klamek, wystarczy podstawowy zestaw narzędzi. Zestaw narzędzi z bardziej złożonym sprzętem prawdopodobnie będzie miał większy sens, gdy poprawią się twoje umiejętności majsterkowania.

Jaki zestaw narzędzi kupić

Jaki zestaw narzędzi kupić?

Dobry zestaw podstawowych narzędzi do domu

Przed zakupem zestawu narzędzi do domu zastanów się, które narzędzia będą najczęściej używane, aby zagwarantować, że otrzymasz idealny zestaw narzędzi domowych do napraw i projektów w domu. Narzędzia, które są wymagane w każdym gospodarstwie domowym to:

 • Młotek – jest używany do wielu zadań, między innymi do wieszania zdjęć.
 • Taśma pomiarowa – jest niezbędna do określenia odpowiednich rozmiarów, obliczenia powierzchni pomieszczenia, rozstawu otworów i wielu innych prac. Trzymaj ją pod ręką, aby zmierzyć wszystko, od powierzchni ściany do projektu malarskiego po grubość półki w centrum domu.
 • Wkrętaki krzyżakowe i płaskie – są przydatne do dokręcania i klamek, naprawy luźnych nóg krzeseł, montażu mebli i wielu innych zadań. Jeśli masz ograniczoną ilość miejsca do przechowywania narzędzi, zainwestuj w śrubokręt z wymiennymi końcówkami o różnych rozmiarach. Klucz imbusowy – szybko dokręca lub rozluźnia wiele elementów złączne. Imbusy występują w różnych rozmiarach i jako zestawy.
LAMPA PRZENOŚNA LED LOYAL LIGHTING 4250LM LUMILEDS IP65 4K

30W lampa budowlana przenośna od ART Multioffice o kodzie LY-LWL-C30. Strumień świetlny 4250lm oraz barwa 4000K.

135.30 zł

Zobacz produkt
 • Próbnik elektryczny – mały śrubokręt niezbędny przy pracach elektrycznych. Dokręcisz nim małe śrubki i zlokalizujesz przewód napięciowy.
 • Poziomica – użyjesz jej, aby sprawdzić, czy zdjęcia są prawidłowo zawieszone, urządzenia są ustawione pod kątem, a półki nie są pochylone.
 • Szczypce igłowe – do delikatnych czynności, takich jak naprawa biżuterii, szczypce te są idealne.
 • Nożyk – użyjesz tego narzędzia do otwierania pudełek, ostrzenia ołówków, oznaczania wpuszczanych i regularnego golenia drewna. Wydaj trochę więcej na model z gumowym uchwytem i zintegrowanym schowkiem na ostrza.
 • Taśma izolacyjne – przydatna nie tylko przy pracach elektrycznych. Wykorzystasz ją w wielu innych sytuacjach.
 • Wiertarka udarowa – nie wywiercisz bez jej pomocy żadnego otworu w ścianie, aby powiesić nową półkę.
Dobry zestaw podstawowych narzędzi do domu

Dobry zestaw podstawowych narzędzi do domu

Jaki rozbudowany zestaw narzędzi do domu?

Gdy Twoje umiejętności są większe niż tylko podstawowe będziesz potrzebował bardziej rozbudowanego zestawu narzędzi do domu. Dodatkowe narzędzia, które są przydatne w gospodarstwie domowym:

 • Wiele urządzeń ma małe śrubki, które wymagają precyzyjnych śrubokrętów (zarówno krzyżaków, jak i płaskich). Mniejsze śrubokręty potrzebne do ich usunięcia lub dokręcenia zazwyczaj nie są zawarte w większości domowych pakietów narzędzi.
 • Klucz nastawny to narzędzie, które może być używane do poluzowania i dokręcenia nakrętek i. Klucz nastawny jest wystarczająco duży, aby obsłużyć większość operacji i zastępuje cały zestaw kluczy.
 • Wkrętarka – podczas gdy śrubokręt może być używany do dokręcania i odkręcania śrubek, wkrętarka znacznie zmniejsza wymagany czas i wysiłek. Mocna wkrętarka zastąpi wiertarkę podczas wiercenia otworów w drewnie czy nawet ścianie.
 • Zestaw wkrętaków – wkrętaki są wspaniałymi narzędziami do dokręcania sprzętu szafki, instalowania przełączników światła i otwierania pokryw na metalowych puszkach z farbą.
 • Latarka – niezbędna, gdy będziesz miał na przykład do wykonania pracę w ciemnej szafce zlewozmywakowej,
 • Szczypce – wyprostujesz wygięte wtyczki zasilających, naprawisz przestarzałe głowice prysznicowe, przetniesz drut i wiele innych.
 • Wkrętak z wieloma bitami – w uchwycie trzymaj wszystkie potrzebne elementy. Uchwyt wkrętaka z mechanizmem zapadkowym wkręca szybciej i z mniejszym zmęczeniem niż standardowy śrubokręt.
 • Piła tarczowa – narzędzie to pomoże Ci pociąć dużo drewna do swoich projektów, a także jest akumulatorowa, możesz zabrać ją ze sobą, gdziekolwiek się udajesz.
Jaki rozbudowany zestaw narzędzi do domu

Jaki rozbudowany zestaw narzędzi do domu?

Zawansowane zestawy narzędziowe do domu

Osoby o dużych umiejętnościach powinny zgromadzić jeszcze bardziej zaawansowane zestawy narzędziowe do domu. Być może jesteś gotowy do podjęcia się praktycznie każdego projektu, dużego lub małego, od naprawy płyt kartonowo-gipsowych przez budowę domku narzędziowego wykończenie okien. Przydadzą Ci się bardziej między innymi:

 • Piła ukośna (ukośnica) – dokładne cięcia są niezbędne do precyzyjnego wykończenia wszystkiego. Robi to piła ukośna.
 • Poziomica laserowa – ustawisz pionowe i poziome linie natychmiast za naciśnięciem przycisku podczas instalowania szafek kuchennych i regałów. Zapomnij o poziomicy i zaznaczaniu poziomu przy pomocy kredy lub ołówka.
 • Piła stołowa – precyzyjna piła stołowa, która poradzi sobie z każdym cięciem, jest koniem pociągowym każdego warsztatu garażowego. Radio jest numer sześć.
 • Radio – niezależnie od tego, czy malujesz pokój, czy kładziesz panel podłogowe, muzyka odtwarzana w tle przyspiesza proces. Wytrzymałe radio chroni odtwarzacz MP3 przed kurzem i wilgocią w ciężkich warunkach pracy.
STATYW Z NAŚWIETLACZAMI LED 2X 50W I PRZEWODEM 3M

Budowlany przenośny naświetlacz LED koloru żółtego od Eco Light o kodzie EC79905. Posiada 2 naświetlacze o mocy 50W z barwą światła biała neutralna.

270.40 zł

Zobacz produkt
 • Skrzynka narzędziowa – Ze wszystkimi narzędziami będziesz potrzebować skrzyni do ich transportu. Rozszerza się na części magazynowe, w tym dużą podstawową skrzynkę narzędziową i jest łatwa do przenoszenia dzięki teleskopowemu uchwytowi i wytrzymałym kołom.
 • Szlifierka oscylacyjna – to narzędzie może szlifować za pomocą bezpiecznych, łatwych w obsłudze, superszybkich oscylacji. Różne gradacje papieru będą odpowiednie do konkretnych zadań. Za jej pomocą oszlifujesz na przykład deski ławki, zanim je pomalujesz.
Jaki zestaw narzędzi do domu

Jaki zestaw narzędzi do domu?

Jeśli jesteś zaawansowanym majsterkowiczem, przyda Ci się kącik warsztatowy. Twoje miejsce do pracy, które oświetli lampa warsztatowa, będzie idealnym miejscem do wszystkich prac ręcznych, i tych dużych i tych małych.

Zobacz nasze inne artykuły o wyposażeniu warsztatu

Prace w gospodarstwie domowym to nie tylko naprawy w domu. To także wszelkie prace ogrodowe. Zestaw narzędzi ogrodniczych zawiera wszystkie niezbędne elementy. Dobry zestaw ogrodniczy to między innymi szpadel, kielnia, grabie, kultywator, sekator i przesadzasz. Butelka z rozpylaczem, konewka i para rękawic ogrodniczych to przydatne dodatki. Oczywiście niezbędna jest kosiarka, podkaszarka, a nawet piła łańcuchowa. Tak wyposażony możesz podjąć się każdego wyzwania w Twoim ogrodzie. Przyda się także taczka – docenisz jej pomoc w przenoszeniu gruzu czy chwastów wyrwanych z ogródka. Większe taczki zmieszczą więcej, ale są również bardziej nieporęczne, gdy są pełne. Do przechowywania narzędzi ogrodniczych nalepszym rozwiązeniem jest zbudować domek narzędziowy.

Narzędzia ogrodowe do domu

Narzędzia ogrodowe do domu

Najlepszy zestaw narzędziowy do domu – dla każdego jest inny

Inwestowanie w zestaw narzędziowy do domu jest wygodnym i opłacalnym podejściem do zaspokojenia potrzeb w zakresie utrzymania domu. Zestawy narzędzi i zestawy narzędzi, które mogą zawierać dziesiątki — jeśli nie setki narzędzi, osprzętu i osprzętu, mogą być używane do szerokiej gamy napraw i projektów DIY, od naprawy okuć po stawianie półek. Wybór odpowiedniego zestawu narzędzi polega na znalezieniu alternatywy, która zapewni ci większość potrzebnych narzędzi w cenie, na którą możesz sobie pozwolić. Zastanów się, dokładnie, jakie prace, które będziesz wykonywać w domu i odpowiednio kupuj. Niezależnie od tego, który zestaw wybierzesz, prawie na pewno z czasem dodasz do niego narzędzia, albo gdy potrzebujesz bardzo wysokiej jakości przykładu podstawowego narzędzia do wykonania trudnego zadania, albo gdy potrzebujesz bardziej wyspecjalizowanej formy narzędzia, która zazwyczaj nie jest zawarta w ogólnych zestawach narzędzi. Mając to na uwadze, zamiast próbować zlokalizować zestaw narzędzi, który obejmuje każdą sytuację, zalecamy poszukanie zestawu narzędzi, który oferuje znaczną część narzędzi, których oczekujesz. Bardzo podstawowy zestaw narzędzi wzmocniony kilkoma dodatkowymi zakupami powinien wystarczyć użytkownikom, którzy potrzebują tylko zestawu narzędzi do pracy dorywczej, podczas gdy dla tych, którzy rozpoczynają renowację na pełną skalę, nawet najbardziej wszechstronne zestawy narzędzi prawie na pewno będą musiały zostać uzupełnione o dodatkowe narzędzia w pewnym momencie. Zalecamy, abyś zastanowił się, ile pracy wykonasz, a następnie nabył najwyższej jakości zestaw narzędzi, który mieści się w Twoim budżecie.

Artykuł napisany przez Rafał Brzeziński, 17 września 2021