search-icon
Spis treści

Jaką kabinę prysznicową wybrać?

Chociaż coraz większą popularnością cieszą się kabiny prysznicowe bez brodzika, to jednak nie jest to dobra opcja dla każdego rodzaju łazienek. Jeśli zastanawiasz się, jaką kabinę prysznicową wybrać, odpowiedź znajdziesz w niniejszym artykule. Zapraszamy!

Jaka kabine prysznicowa wybrać

Jaka kabina prysznicowa będzie najlepsza? Oczywiście, że taka, która jest dopasowana do naszych potrzeb. Ale nie tylko wygoda oraz funkcjonalność jest istotna przy wybieraniu odpowiedniego rozwiązania. Równie ważna jest wielkość pomieszczenia. O ile w dużej łazience możemy zastosować właściwie każdą kabinę prysznicową, o tyle w małej łazience część z nich się nie sprawdzi. Zanim szerzej omówimy temat, przypomnijmy, jakie dziś na rynku można znaleźć kabiny prysznicowe.

Kabiny prysznicowe – rodzaje

Z reguły kabina prysznicowa z brodzikiem to doskonałe rozwiązanie do małej łazienki oraz tam, gdzie mamy nieco ograniczoną przestrzeń. Nierzadko opcja ta może zająć mniej miejsca niż wanna. Nie oznacza to jednak, że w dużych łazienkach nie można stosować kabiny prysznicowej. W nowoczesnych wnętrzach chętnie umieszcza się rozwiązanie tego rodzaju, z tym że częściej wybiera się opcję bez brodzika. A tam, gdzie faktycznie możemy sobie na to pozwolić, obok prysznica stawia się również wannę. Jeśli nie dysponujesz tak dużą przestrzenią, a zależy Ci na obu rozwiązaniach, możesz wykorzystać wannę połączoną z kabiną prysznicową.

W przypadku kabin prysznicowych dziś na rynku można znaleźć wiele wariantów. Dzieli się je między innymi ze względu na umiejscowienie. I tu wyróżnia się kabiny prysznicowe prostokątne, kwadratowe, półokrągłe i pięciokątne. Oczywiście różnice między kabinami nie dotyczą tylko ewentualnego kształtu. Wybierając odpowiednią opcję, zwraca się szczególną uwagę także na rozmiar czy szerokość szyby. Jeśli żadna z dostępnych na rynku kabin nie spełnia Twoich oczekiwań, niektóre firmy umożliwiają zaprojektowanie własnej kabiny prysznicowej. Przy personalizacji klient ma możliwość wybrać – poza podstawowymi parametrami – również kolor szkła i profil.

Do listy popularnych kabin prysznicowych zalicza się także opcję typu „walk-in”. To stylowe rozwiązanie pozbawione brodzika. Kabinę prysznicową „walk-in” poleca się do każdej wielkości pomieszczenia. Tego rodzaju opcja sprawdzi się nie tylko w przestronnej łazience, ale i małej. Okazuje się, że kabina „walk-in” sprawia, że nasze pomieszczenie staje się bardziej ustawne. W małej łazience uda nam się nieco optycznie powiększyć powierzchnię. Jednakże tego typu rozwiązanie ma też pewne wady i ograniczenia. Przede wszystkim decydując się na kabinę prysznicową „walk-in”, należy zadbać o odpowiednią instalację sanitarną. Ważny jest nie tylko prawidłowy odpływ liniowy, ale i poprawnie ukształtowany spadek na podłodze.

Sprawdź nasze pozostałe artykuły o wyposażeniu i budowie łazienki

Dla kogo kabina prysznicowa z brodzikiem?

Standardowa kabina prysznicowa z brodzikiem to opcja właściwie dla każdego. Oczywiście warto przemyśleć sprawę w momencie, gdy dysponujemy małą łazienką. W tym przypadku takie rozwiązanie może zabierać nam za dużo przestrzeni. Jeśli jednak zależy Ci na kabinie z brodzikiem, w małej łazience sprawdzi się opcja półokrągła. Z reguły zajmuje ona mniej miejsca niż kwadratowa czy prostokątna.

Kabina prysznicowa – jaki brodzik?

Jeśli jesteś zdecydowany na kabinę prysznicową z brodzikiem, warto zastanowić się, jak ten drugi element powinien wyglądać. Aktualnie na rynku dostępne brodziki na nóżkach, montowane bezpośrednio na podłodze lub na styropianowej podstawie. Do najpopularniejszych rozwiązań zalicza się oczywiście brodziki głębokie. Te wielofunkcyjne rozwiązania mogą jednocześnie odgrywać rolę niewielkiej wanienki, co jest zaletą, szczególnie jeśli mamy dzieci. Wielu klientów wykorzystuje głębokie brodziki także do… namaczania prania! Jak widać, tego rodzaju brodzik może dać naprawdę wiele możliwości.
Zainteresowani, którzy marzą o brodziku, ale głębokie opcje nie spełniają ich oczekiwań, często sięgają po rozwiązania płytkie.

Wybierając odpowiedni brodzik, weź pod uwagę przede wszystkim Twoje oczekiwania. Koniecznie sprawdź ofertę produktów i dostępne zestawy na https://www.castorama.pl, doprecyzuj swoje wymagania i wybierz optymalną opcję dla siebie już teraz! Pamiętaj, by decydować się na rozwiązanie wykonane z trwałych materiałów i przede wszystkim odporne na wilgoć. Warto również zwrócić uwagę na rozwiązania, które łatwo utrzymuje się w czystości. Różnorodność kabin prysznicowych, dostępnych we wspomnianym sklepie Castorama sprawia, że każdy zainteresowany klient znajdzie w ofercie najbardziej dopasowaną kabinę prysznicową z brodzikiem dla siebie! Możesz bez problemu sprawdzić, jaka jest ocena produktu, sposób otwierania oraz czy wybrany prysznic sprawdzi się do małych łazienek. Dzięki temu kupisz idealny model, który sprawdzi się lepiej od tradycyjnej wanny, a dodatkowo obniżysz opłaty za wodę. Wybrane produkty będziesz mógł zamówić online i odebrać w stacjonarnym sklepie.

Artykuł napisany przez Rafał Brzeziński, 28 września 2021